(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 8

Доплата ЄСВ найманим працівником за себе: сьогодні вигідніше, ніж учора!

Працівникові встановлено режим неповного робочого часу (2 години на день). Унаслідок цього розмір ЄСВ, що сплачується за працівника, менше розміру мінімального страхового внеску. Чи може такий працівник добровільно доплачувати ЄСВ за себе, щоб не втрачати страховий стаж для пенсії?

Так, найманий працівник може доплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) за себе. Проте ситуація потребує пояснень.

Нагадаємо, що Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058) та Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII визначено такі види трудових пенсій: за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років.

Держава гарантує громадянам пенсію за віком у мінімальному розмірі. Так, за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок — 30 років, мінімальна пенсія встановлюється у розмірі прожитмінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо страховий стаж менший, то мінпенсія встановлюється в розмірі, пропорційно меншому зазначеного вище мінімуму.

Але зрозуміло, що мінпенсія — це мінімальна планка. Застраховані особи (які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брали в ньому участь добровільно) мають право і на вищий розмір пенсії.

Одна з компонент, що впливають на розмір пенсії за віком, — страховий стаж (у формулі розрахунку пенсії бере участь коефіцієнт страхового стажу). Це період, протягом якого особа підлягала обов’язковому державному пенсійному страхуванню і сплачувала або за неї сплачували страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок* (абз. 35 ст. 1 Закону № 1058).

* Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) (абз. 30 ст. 1 Закону № 1058).

Обчислюється страховий стаж у місяцях. Якщо сума сплачених страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, то до страхового стажу зарахується не повний місяць, а період, який розрахують за спеціальною формулою (ч. 3 ст. 24 Закону № 1058):

ТП = Св : В,

де ТП — тривалість періоду, який зараховується до страхового стажу і визначається в місяцях;

Св — сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;

В — мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Виходить, що у працівника, який працює в режимі неповного часу, унаслідок чого отримує зарплату меншу за мінімальну, до стажу зарахують період, пропорційний фактично сплаченому ЄСВ.

Але, як ми вже сказали, ситуація не патова: вихід є. Працівник може доплатити суму ЄСВ до мінімального страхового внеску самостійно і забезпечити собі повний місяць страхового стажу.

Така можливість передбачена абз. 2 ч. 3 ст. 24 Закону № 1058.

У свою чергу, конкретні рекомендації дає розд. 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 р. № 21-1 (далі — Інструкція № 21-1). Є також офіційні роз’яснення (див. листи Головного управління ПФУ в м. Києві від 29.01.07 р. № 27133/03 та від 11.06.07 р. № 9688/03).

Що ж потрібно зробити?

1. Подати до органу ПФУ заяву згідно з додатком 28 до п. 15.1 Інструкції № 21-1. Заповнити її легко: потрібно внести свої дані та зазначити місяці, за які хочете доплатити ЄСВ до мінімального рівня.

2. Отримати повідомлення-розрахунок (за формою згідно з додатком 29 до п. 15.2 Інструкції № 21-1) та сплатити зазначену в ньому суму протягом 10 календарних днів з дня отримання.

3. Протягом одного календарного місяця після проведення доплати подати до органу ПФУ відомості про суми доплати відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону № 1058 за формою, наведеною в додатку 30 до Інструкції № 21-1.

Зауважте: укладати договір про добровільне страхування у вашій ситуації не потрібно, адже ви як працівник вже є застрахованою особою.

Що стосується способу внесення коштів, то, як правило, доплату до ПФУ перераховують за допомогою відділень банків. Проте доплату також можна перераховувати шляхом утримань із зарплати. Для цього працівник повинен подати відповідну заяву роботодавцеві (із зазначенням суми, належної до сплати, платіжних реквізитів).

Крім того, добрий роботодавець може погодитися відшкодовувати працівникові суму доплати страхового внеску. Проте, щоб не наразитися на повний комплект «зарплатних» нарахувань і утримань з такої виплати, необхідно забезпечити їй надійне документальне «алібі».

Такий жест доброї волі доцільно оформити як надання нецільової благодійної допомоги. В цьому випадку сума, що відшкодовується роботодавцем та не перевищує у 2015 році 1710 грн., буде звільнена від ПДФО та військового збору (п.п. 170.7.3 ПКУ). Тільки з суми перевищення доведеться утримати ці податок та збір. Із суми такої матдопомоги не потрібно справляти ЄСВ (п. 14 розд. І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170).

Повинні попередити: не завжди доплата до мінімального розміру страхового внеску вигідна. У результаті може виявитися, що розмір пенсії не збільшиться (або «додана» сума буде зовсім незначною), тоді як на доплату доведеться витратитися.

Майте на увазі: якщо «шкурка» буде варта «вичинки», доплату ЄСВ можна буде провести під час виходу на пенсію.

На завершення такий момент. Щодо періодів роботи починаючи з 01.01.15 р. маємо важливий нюанс. Як не складно здогадатися, пов’язаний він із нововведеннями, що стосуються сплати ЄСВ.

Нагадаємо, що тепер по працівникам (за основним місцем роботи), які отримують зарплату менше мінімальної, у частині нарахувань ЄСВ розраховується виходячи з мінзарплати (детальніше про це можете прочитати у  «БТ», 2015, № 1-2, с. 4, № 3, с. 28, № 4, с. 38, № 6, с. 27 і 48, на с. 10 номера).

З одного боку може здатися, що доплата тепер є неактуальною. Але це не зовсім так. Адже мінімальний страховий внесок ще включає і ЄСВ в частині утримань. А утримується ЄСВ, як і раніше, виходячи з фактично нарахованої зарплати.

Тож доплачувати все одно доведеться, але менше (якщо, звичайно, вам це потрібно).

ЄСВ, найманий працівник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті