№29

Бухгалтер 911, липень, 2016/№29 Інші номери журналу ›
 • Фізособі не надіслали повідомлення-рішення щодо «нерухомого» податку: що далі? Як вам відомо*, звичайні фізособи не зобов’язані розраховувати податок на нерухомість і подавати декларацію: увесь клопіт із цього приводу покладено на податківців. Ті ж повинні надіслати фізособі податкове повідомлення-рішення до 01.07.2016 р. (якщо йдеться про податкові зобов’язання за 2015 рік), на підставі якого і потрібно сплачувати податок. Таке повідомлення-рішення не надійшло, хоча повинно було. Давайте розберемося в радощах і бідах, що супроводжують таку ситуацію.
 • Звіт за формою № Д4: якщо працівник хворів Лікування сьогодні чимало коштує. Але не про це наша розмова. Ми поговоримо про речі більш приземлені. Про те, як період хвороби та виплати, нараховані за цей період, відобразити у Звіті за формою № Д4.
 • Заповнюємо рядки 4.1, 4.2 ПДВ-декларації: розподіл ПДВ і не лише У сьогоднішній статті обговоримо «свіжу» консультацію в ЗІР, яка викликала бурхливі обговорення на бухгалтерських форумах. Стосується вона такого запитання: чи обов’язково подавати додаток Д7 кожного разу, коли в декларації з ПДВ заповнені ряд. 4.1 і 4.2? Крім того, розглянемо ще не менш важливий момент: в якому періоді «компенсуючі» податкові зобов’язання повинні потрапити до ряд. 4.1 або 4.2 ПДВ-декларації.
 • Представницькі витрати: усе за правилами Один із способів «заманювання» ділових партнерів, який є в арсеналі кожного підприємства, — організація ділових прийомів і презентацій за участю представників контрагентів. Звісно, проведення таких заходів супроводжується великою кількістю специфічних витрат, які прийнято називати представницькими. Про те, що таке представницькі витрати, як оформити їх документально та, найголовніше, яким чином відобразити витрачені суми в бухгалтерському та податковому обліку, розповімо в нашій статті.
 • Знижено ставки акцизу на ввезені вживані автомобілі: підписано Закон З 01.08.2016 р. набуде чинності Закон № 1389*, завдяки якому деякі громадяни нашої країни отримають можливість придбати за кордоном і ввезти вживані автомобілі із застосуванням понижених ставок акцизного податку. Подробиці пропонуємо до вашої уваги в цій замітці.
 • Довідка замість лікарняного листа: оформляємо правильно На жаль, але сьогоднішня ситуація з бланками листків непрацездатності є невтішною. Ви не знаєте, про що йдеться? Тоді ви щасливчик! Річ у тім, що у багатьох установах охорони здоров’я закінчилися бланки лікарняних листів. Замість них видають довідки, які можна буде згодом обміняти на бажані листки непрацездатності. Сконцентруємо вашу увагу на правильності оформлення довідок, що видаються. Чому це є важливим? Розповімо у статті.
 • Строк випробування: перевіряємо працівника на міцність Щоб зрозуміти, підходить новий працівник для виконання обов’язків, що покладаються на нього, чи ні, роботодавці часто встановлюють йому строк випробування. Скільки часу може тривати така перевірка на міцність? Кому з новачків вона точно не загрожує? У яких випадках випробування може бути продовжене? Чим воно може закінчитися? Відповіді на ці запитання є цікавими ще й тим, що до норм КЗпП, які регулюють порядок встановлення випробування, нещодавно були внесені зміни. Тож вивчаємо їх разом.
 • Проводка, якої немає в Інструкції № 291*: чи можна?.. Нас час від часу запитують, чи можна в тій чи іншій ситуації зробити бухгалтерську проводку, не передбачену Інструкцією про застосування Плану рахунків. Давайте розберемося разом!
 • Індексуємо зарплату за липень 2016 року Після нещодавнього «стрибка» індексів маємо черговий «період стабільності». Індекс травня — 100,1 %, липня — 99,8 %. Це говорить про те, що ще декілька місяців коефіцієнти індексації залишатимуться незмінними.
 • Електронний витяг щодо підприємця: чи потрібно посвідчувати? Якщо ви маєте партнерів-підприємців (ФОП), у яких ви придбаваєте товари, роботи або послуги, то не забувайте про два важливі обов’язки: 1) відобразити виплату у формі № 1ДФ з кодом «157»; 2) отримати від підприємця-партнера копію витягу з Держреєстру. Так-от, про другий документ і йтиметься в цій статті.
 • Підприємцям на єдиному податку про переїзд Приводом для написання статті стало запитання одного з наших читачів, який просив роз’яснити деякі моменти, пов’язані зі зміною підприємцем на єдиному податку місця провадження діяльності та податкової адреси.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі