Приймаємо на роботу інваліда Інвалідність — соціальне явище, уникнути якого не може жодне суспільство. І кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів і можливостей формує соціальну й економічну політику у сфері захисту інвалідів. Працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць для цієї категорії працівників — актуальна тема наразі для всіх без винятку роботодавців. Про це сьогодні й поговоримо.
Податкова накладна на часткову передоплату / постачання товару партіями: ТОП-запитання У наших читачів виникає багато запитань, що стосуються складання податкової накладної при часткових передоплатах і відвантаженнях. Адже ситуацій може бути безліч: «у процесі» змінилася ціна, помінялася номенклатура тощо. У сьогоднішній статті розберемо найпопулярніші запитання-ситуації, пов’язані з «частковими» постачаннями.
Зменшуємо статутний капітал з примусу Добровільно статутний капітал ми вже зменшували*. Тепер зробимо це з причини законодавчих вимог до його розміру. Крім того, розглянемо і бухоблік таких операцій.
Як «по-новому» визначається ∑Перевищ У минулому номері ми обговорювали проблему виниклого показника override (∑Перевищ) у платників податків*. Тепер стало відомо, як все-таки по-новому має бути налагоджений розрахунок показника ∑Перевищ. Так, у листі ДФСУ від 19.09.2017 р. № 1365/99-99-15-03-01-18 наведена заявка на доопрацювання програмного забезпечення в частині формування показника ∑Перевищ. Пропонуємо проаналізувати новий алгоритм розрахунку цього показника.
Безнадійна заборгованість і податок на прибуток: «подвійний удар» Питання списання безнадійної заборгованості «обростає» новими роз’ясненнями податківців. До їх обговорення запрошуємо прибутківців-високодохідників (з доходом понад 20 млн грн.) і малодохідників-добровольців, якщо йтиметься про застосування різниць.
Сумісник і його основне місце роботи Сумісництво — це як любовний трикутник. Є в цих відносинах «перчинка». Хто є хто? Хто «основне місце роботи», а хто «у вільний від основної роботи час»? Цим хитросплетінням присвячені два листи Мінсоцполітики: від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13 і від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134, яким ми і приділимо увагу.
З декрету на роботу: як оформити? Ситуація. Співробітниця хоче вийти на роботу відразу після відпустки по вагітності та пологах. Як це правильно оформити?
Люмінесцентні лампи та інше «еко» Одним з видів небезпечних відходів є віджилі свій вік люмінесцентні лампи, а все тому, що у їх складі містяться пари ртуті. Що з ними робити: як обліковувати, утилізувати і при цьому піти від сплати екологічного податку — читайте в статті! Також поговоримо про подання оновленої форми декларації екоподатку.
Нотатки про амортизацію у підприємця-загальносистемника Минуло вже 9 місяців, відколи загальносистемники отримали право на амортизацію. Символічна дата. Давайте ж подивимося, які поради за цей час «народили» податківці на тему амортизації в підприємців.