№32

Бухгалтер 911, серпень, 2018/№32 Інші номери журналу ›
  • Закон про ТОВ — директорські питання (ч. 1) Корпоративна революція, запущена Законом про ТОВ*, торкнулася і перших осіб підприємств. Спрямовані вони головним чином на посилення контролю власників ТОВ за їх керівництвом (але не лише). Сьогодні ми з вами розберемо декілька питань, обумовлених такими нововведеннями, а в наступних номерах продовжимо цю тему.
  • Зміни в «бухдокументальному» Положенні № 88 Мінфін «актуалізував» Поло­ження № 88*, додавши до нього норму про те, що несуттєві недоліки в первинних документах не можуть бути підставою для невизнання госпоперації. У сьогоднішній статті пропонуємо детальніше проаналізувати цю зміну.
  • Кредитовий підзвіт: боротьба триває! Фіскали цього року активно почали оподатковувати ПДФО і ВЗ суми компенсації, що виплачуються працівникам за авансовими звітами (так званий кредитовий підзвіт). На те, що податківці схаменуться самі, розраховувати не доводиться. Поки ми бачимо лише масову «роздачу» платникам індивідуальних податкових консультацій (ІПК) зі спірними висновками. Водночас певні успіхи в платників є на ниві судового оскарження. Ми ж продовжуємо моніторити ситуацію. Деталі — у сьогоднішній статті.
  • Навчання з питань охорони праці Дотримуватися законодавчих вимог з питань охорони праці зобов’язані не лише роботодавці, але й наймані працівники. А щоб чогось дотриматися — це щось потрібно вивчити . Пропонуємо вам сьогодні поговорити про те, в якому вигляді і порядку відбувається навчання працівників з питань охорони праці.
  • АТО/ООС-пільги: прийнято Закон Ви вже знаєте, що антитерористична операція (далі — АТО) вже закінчилася. Фактично відбулося її перейменування на операцію Об’єднаних сил (далі — ООС). У зв’язку із цим у «підвішеному» стані опинилася низка податкових пільг, обмежених у дії періодом проведення АТО. Зараз щодо деяких пільг питання вирішилося: «строк їх придатності» продовжено. Але за низкою пільг аналогічне питання залишається відкритим.
  • Оновлена соцстрах-нормативка: пробіжка новаціями Літо — жарка пора для бухгалтера. І не лише з причини масових відпусток. Свою лепту вносять законодавчі зміни. У цьому випадку — в соцстрахівській нормативці. Давайте поглянемо, чого нам чекати найближчим часом.
  • Витрати за первинкою, що «запізнюється»: «а що коли?» Незважаючи на те, що можливість відобразити витрати без наявності «контрагентсь­ких» документів гарантована Положенням № 88*, далеко не всі підприємства досі наважуються на цей крок. Чи варто побоюватися «самоакта»? Чи є якісь альтернативні варіанти обліку «бездокументальних» витрат? Про це і йтиметься в сьогоднішній статті.
  • Відеозйомка при перевірці Держпраці Ситуація. При перевірці зіткнулися з тим, що перевіряючі знімали відео (офісні приміщення й опитування співробітників — їх посадові обов’язки, з/п) на особисті телефони. На зауваження, що цього робити не можна і просимо припинити зйомку, була жорстка реакція, що зараз викличуть поліцію та складуть акт про перешкоди та недопуск. Що робити в цій ситуації? Чи не перевищують свої права перевіряючі? Давайте розбиратися.
  • Єдиноподатник організовує захід за кордоном Підприємець групи 3 хоче надати резидентові послуги з організації заходу. Але «заковика» в тому, що захід проходитиме за кордоном. Чи можливо це для єдиноподатника? І які підводні камені потрібно врахувати?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі