Що включається в дохід єдиноподатника-дропшиппера?

В обраному У обране
Друк
Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Березень, 2019/№ 11
Єдиноподатник групи 2 (інтернет-магазин) працює за схемою дропшиппінгу. Сам єдиноподатник товар покупцеві не відправляє. Це робить постачальник. Також постачальник перераховує різницю (чистий заробіток) інтернет-магазину (єдиноподатнику-дропшипперу). Яку суму ставити в дохід єдиноподатника-дропшиппера: ціну, за якою продався товар, чи ту суму, яку він отримав від постачальника?

Дропшиппінг виник у нас відносно нещодавно, тому окремого виду договору для нього у вітчизняному законодавстві поки ще немає. Як же викручуються суб’єкти господарювання, що бажають працювати за такою схемою? Переважно — оформляють посередницькі договори: агентський, комісії*.

* Про юридичні тонкощі оформлення дропшиппінгу ви можете дізнатися зі статті «Освоюємо дропшиппінг!» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 47).

Звісно, коли йдеться про єдиноподатників, то саме на посередницьку суть дропшиппінгу вони і повинні робити ставку. Адже всі ми знаємо, що при виконанні агентських договорів / договорів комісії доходом ППЄПа буде не вся сума, що надійшла від продажу товарів, а тільки винагорода агента/комісіонера — п. 292.4 ПКУ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити