Кадрові документи ФОП: що потрібно / що ні В нашу редакцию все чаще стали поступать вопросы относительно кадрового документооборота ФЛП. Особенно острыми они стали сейчас, когда «трудовики» активно взялись выявлять неоформленных работников и заодно шерстить трудовую документацию.
Поворотна фіндопомога від засновника: як обліковувати? Ситуація. ТОВ на загальній системі оподаткування (платник ПДВ) отримало від засновника поворотну фіндопомогу. Як її правильно обліковувати? Чи є у 2019 році якісь зміни щодо ведення обліку поворотної фіндопомоги?
Резерв відпусток: відповідаємо на запитання «з полів» Запитання, пов’язані з резервом відпусток, не втрачають своєї актуальності. Як бути, якщо не створювали резерву відпусток раніше? Куди дівати резерв, що залишився, якщо стали мікропідприємством? І навпаки — як бути, якщо втратили статус мікропідприємства і тепер потрібно нарахувати резерв? Давайте розбиратися з усіма цими запитаннями.
До Класифікатора професій внесли зміни: що робити роботодавцеві? З 15.02.2019 р. Змінами № 8* до чинного Класифікатора професій** було внесено чергову, вже восьму, порцію вдосконалень. Але кричати «пробі» не варто. Річ у тому, що самі ці зміни доволі вузьконаправлені й торкнулися переважно держорганів та органів місцевого самоврядування, освіти і медицини. Тобто більшість роботодавців вони обійшли стороною. Але якщо ви потрапили до лав «щасливців», то врахуйте таке.
Валюта-мандрівниця, або Ввезення/вивезення валюти по-новому Продовжуємо розмову про «валютну революцію», що стартувала з 7 лютого цього року. Сьогодні поговоримо про те: які правила ввезення/вивезення інвалюти в Україну/за її межі? Яку суму готівки можна ввозити/вивозити без декларування, а яку доведеться задекларувати?
Низькодохідник не може повернутися до розрахунку різниць Низькодохідник, що прийняв рішення не рахувати різниці з розд. III ПКУ, не може в наступному році змінити це рішення і різниці рахувати. Обов’язок розрахунку різниць у нього виникне тільки при переході у високодохідники і перевищенні доходу за рік 20 млн грн. Таке роз’яснення нещодавно з’явилося в категорії 102.13 ЗІР. Пропонуємо обговорити!
Нове авто: формуємо первісну вартість Ситуація. Збираюся вводити в експлуатацію автомобіль. Додатково придбали літню гуму та оплатили за встановлення. Включати ці суми до первісної вартості? Чи можна віднести до первісної вартості встановлення ГБО? Відповідям на ці запитання й присвячена стаття, яку радимо вам зараз прочитати.
Від підприємця підприємству: передача товарів з найменшим податковим навантаженням Ситуація. Фізособа-підприємець припиняє діяльність. Відкриває товариство з обмеженою відповідальністю, де виступає засновником і директором. Як краще передати товари зі складу ФОП у власність ТОВ? Пропонуємо розібратися в цьому питанні всім, хто в ньому зацікавлений!
Що включається в дохід єдиноподатника-дропшиппера? Єдиноподатник групи 2 (інтернет-магазин) працює за схемою дропшиппінгу. Сам єдиноподатник товар покупцеві не відправляє. Це робить постачальник. Також постачальник перераховує різницю (чистий заробіток) інтернет-магазину (єдиноподатнику-дропшипперу). Яку суму ставити в дохід єдиноподатника-дропшиппера: ціну, за якою продався товар, чи ту суму, яку він отримав від постачальника?