Відповідальність платника (збільшені штрафи, концепція вини) Не обійшла стороною податкова реформа (Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX, далі — Закон № 466) й норми, що стосуються відповідальності платника за податкові порушення. У цій статті якраз і обговоримо ці нововведення — нові розміри штрафів, концепцію вини тощо.
Податкова реформа: «другий ешелон» Про нововведення, прийняті ВРУ в межах неабияк запізнілої податкової реформи, продовжують говорити, без перебільшень, усюди. Ми вже знайомили вас із найважливішими змінами, тепер настала черга податків «другого ешелону». В їх числі цього разу — акцизний податок, деякі види рентної плати, нерухомподаток, транспортний податок і плата за землю. Пропонуємо пройтися по змінах, що торкнулися їх.
Податковою реформою — по адмініструванню (ч. 1) Продовжуємо знайомитися з нововведеннями Закону № 466* На черзі — адміністрування. Сама назва Закону «щодо вдосконалення адміністрування податків» говорить про те, що на адміністрування якраз і припадає значна частина змін. Зміни різні. І важливо звернути увагу, що багато з них набирає чинності не відразу, а з 01.01.2021 р. Подробиці — далі.
Нові підакцизні товари (у т. ч. деякі розчинники): що врахувати ВСІМ З 23.05.2020 р. список підакцизних товарів поповнився двома новими позиціями у зв’язку з набранням чинності Законом № 466. Для тих, хто в процесі своєї госпдіяльності має справу з такими товарами, це відгукнеться наслідками, що з цього випливають. Якими? У сьогоднішньому матеріалі саме це пропонуємо обговорити трохи детальніше.
Медпільга з ПДВ на період карантину VS додаток Д6 Як правильно заповнити додаток Д6 до декларації з ПДВ за медпільгою на період карантину (п. 71 підрозд. 2 розд. XX ПКУ). Цікавлять колонки 6, 7, 8 «Обсяги операцій з придбання товарів/послуг»: що туди включати?
Орендні поступки в період карантину: МСФЗ-облік У період карантину багато орендарів отримали поступки з орендних платежів. Комусь орендодавці знизили розмір орендної плати, а комусь скасували орендний платіж і зовсім. Подібні поступки в період карантину — поширена практика в усьому світі. У зв’язку з цим Рада з МСБО внесла поправки до МСФЗ 16, спрямовані на спрощення обліку орендарем орендних концесій (поступок), наданих у зв’язку з COVID-19. Що ж запропонувала Рада з МСБО?
Зміни щодо ЄСВ «за себе»: дочекалися! Чи потрібна ФОП пенсія? А чи готовий він платити ЄСВ «за себе» навіть за відсутності доходу? На жаль, ця ноша для більшості ФОП виявилася непідйомною, а для тих, хто може розраховувати на пенсію, ще й працюючи за трудовим договором — узагалі безглуздою. Так ось, цю ношу, нарешті, полегшили. Зараз розкладемо все по поличках.
Податкова реформа — 2020: новинки для ФОП на загальній системі Продовжуємо знайомство з податковими змінами, передбаченими Законом № 466. У цій статті у фокусі — підприємці-загальносистемники (про єдинників ми вже поговорили в минулому номері). Усе, про що говоритимемо, вже набрало чинності — з 23.05.2020 р.