Місцеве самоврядування, серпень, 2018/№ 8/1 спецвипуск

  • Забезпечення електронного доказу в порядку цивільного судочинства Ми з вами живемо у світі інформаційних технологій, де все стрімко змінюється. Не є винятком і мобільні додатки, якими кожного дня користуємось та не уявляємо свого життя без них, наприклад, Viber, Telegram, Whatsapp. Інформація з цих додатків за певних обставин може бути електронними доказами, оскільки ці додатки здатні зберігати та переносити цифрову доказову інформацію. Тому використання таких інформаційних технологій також потребує нормативного регулювання. В цій статті будемо говорити про мобільні додатки як електронні докази та їх забезпечення в порядку цивільного судочинства, оскільки електронні докази стають новим актуальним інструментом для захисту прав та законних інтересів.
  • Підстави відмови у приватизації житла Чинним законодавством на створені та уповноважені на здійснення приватизації ОМС органи покладено обов’язок щодо підготовки та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир, будинків, житлових приміщень у гуртожитках (приватизації). Разом із тим передбачено право на відмову у здійсненні приватизації. Спробуємо розібратись із підставами, за яких передача у власність об’єктів неможлива, а також із наслідками незаконної відмови у здійсненні приватизації.
  • Відумерла спадщина: рішення не на користь ради Як показує практика, рішення місцевого суду часто не «встоюють» перед судами інших інстанцій. І якщо перше було прийняте на вашу користь, то інші можуть виявитися протилежного змісту. У справі, яку ми наводимо нижче, саме так і сталося: спочатку спадщину було визнано відумерлою та передано територіальній громаді, згодом це рішення було скасовано судами апеляційної та касаційної інстанції. Як усе відбувалося та якими нормами оперували суди, читайте далі.
  • Неотримання копії судового рішення як підстава для поновлення строків на апеляцію? Верховний Суд продовжує дивувати своїми рішеннями, ламаючи багаторічну судову практику. Однією із поширених підстав, на які вказують апелянти, є несвоєчасне отримання або неотримання копії судового рішення, яке оскаржується. Чи вважає Верховний Суд це поважною причиною пропуску строків на апеляційне оскарження? До вашої уваги аргументація судового рішення від 23.04.2018 у справі № 916/3188/16.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить