Після дати ПДВ-перереєстрації — тільки нове.
Усі подробиці про процедуру та наслідки перейменування підприємства ви знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 44, с. 28.
Основні правила заповнення розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — РК до ПН) ви почерпнули з «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 83, с. 3. Особливість полягає тільки в тому, хто його тепер реєструє в ЄРПН — продавець або покупець, але складає ж його все одно продавець…
Зверніть увагу на абзац третій п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957 (далі — Порядок № 957): складання РК і його реєстрація в ЄРПН відбувається за тими самими правилами, що й ПН, «крім випадків, передбачених цим Порядком». Скажемо прямо: ваш випадок (перейменування платника — продавця) у Порядку № 957 не передбачено, тому жодних «крім» для вас немає…
Нагадаємо, що в період ПДВ-перереєстрації (про яку ми писали в зазначеному матеріалі і яку ви, очевидно, вже пройшли) згідно з абзацом другим п. 4.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130 (далі — Положення № 1130), починаючи з дати внесення вашого нового найменування до ЄДР і аж до дати ПДВ-перереєстрації в реквізиті «Особа (платник податку) — продавець» ПН, що оформляються вами, та в реквізиті «Платник» ПДВ-декларації (що подається в цей період часу) вам слід було зазначати одночасно нове і старе найменування.
Зрозуміло, що якщо б ви оформляли РК саме в той період — зрозуміло до ПН, в якій було прописано ще старе ваше найменування, — то керуючись зазначеними нормами Порядку № 957 і Положення № 1130 ви наводили б у реквізиті «Особа (платник податку) — продавець» такого РК обидва найменування.
Як бачите, вимога зазначати обидва найменування (як у ПН, так і в РК) прямо стосується тільки періоду від дати внесення змін (нового найменування) до ЄДР і до дати внесення змін (нового найменування) до реєстру платників ПДВ. Тому якщо після останньої дати ви зазначили в РК тільки нове найменування, то жодного порушення в цьому немає.
Тим паче що інші спеціальні реквізити РК — «від (дата складання)», «№ (порядковий номер)» і «за договором від», «№ » — однозначно прив’язують такий РК до відповідної ПН.
І взагалі: ваш «благий» намір більш явно прив’язати РК не тільки до вихідної ПН, а ще й до свого старого найменування (шляхом його зазначення в РК разом із новим) може виявитися марним. І навіть навпаки — дати привід для причіпок податківців: мовляв, у РК зазначена «неналежна» інформація…
Насамкінець зауважимо, що перевірити те, чи «прийнято» такий РК в ЄРПН належним чином, можна за відповідністю величини ліміту реєстрації (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 57, с. 10) згідно з даними витягу (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 58, с. 36).