(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 103
  • № 102
  • № 101
  • № 100
  • № 99
  • № 98
  • № 97
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2015/№ 104

Послуги від нерезидента: чи можна тягнути з ПК 365 днів

Лист ДФСУ від 27.11.2015 р. № 25331/6/99-99-19-03-02-15

висновок документа


При наданні транспортно-експедиторських послуг нерезидентом резиденту місцем постачання є митна територія України, а тому вони обкладаються ПДВ за ставкою 20 %

З цим висновком не посперечаєшся, він прямо випливає з норм ПКУ ( п.п. «б» п. 185.1, п. п «ж» п. 186.3). Про це зазначали податківці ще в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. № 610 (далі — УПК № 610 // «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 59, с. 34).

Одне, що хотілося б додати: нерезидентські транспортно-експедиторські послуги, що стосуються транзитних перевезень, підпадають під ПДВ-пільгу згідно з п. 197.8 ПКУ (див. запитання 12 зазначеної УПК № 610, а також «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 71, с. 20).

Набагато цікавіша проблема, порушена податківцями у другій частині листа, причому вона стосується не тільки експедиторських, а будь-яких послуг, що обкладаються ПДВ, отриманих від нерезидента.

висновок документа


При отриманні послуг від нерезидента на митній території України ПЗ виникають за першою з подій. За цією подією отримувач послуг виписує ПН і реєструє в ЄРПН. Ця сама ПН слугує підставою для відображення ПК. Якщо ПН зареєстрована з порушенням 15-денного строку, то за нею відображається ПК в періоді її реєстрації, але не пізніше 365 днів з дня складання

І тут начебто все правильно. Дійсно, з 1 січня 2015 року платники ПДВ — отримувачі оподатковуваних нерезидентських послуг набули право відображати ПЗ і ПК в одному періоді. За умови своєчасної реєстрації ПН, виписаної на самого себе (за винятком січневих ПН, яких не торкалася обов'язкова реєстрація, див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17).

У особливо прискіпливих виникло запитання: а чи можна такі «своєчасні» ПН притримати для цілей ПК у межах 365 днів? Як це ми робимо за будь-якими іншими отриманими ПН. Чи на них абзац четвертий п. 198.6 ПКУ не поширюється? Адже там ідеться тільки про отримані ПН, а цю ніби не отримують, а складають самі. Може, за ними потрібно визнавати ПК період у період, як цього вимагають податківці за митними деклараціями, інакше виправляти невідображення ПК через уточнюючий розрахунок (див. лист ДФСУ від 28.10.2015 р. № 22718/6/99-99-19-03-02-15 //«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 92, с. 7)?

Ми вважаємо, так чіплятися до слова «отриманими» не потрібно, тим більше, чому б не вважати «самовиписану» ПН і «самоотриманою». Тут важливо, що документ, який підтверджує ПК, є податковою накладною, а для них є проміжок у 365 днів.

Шкода, звичайно, що в листі про застосування такого проміжку прямо зазначається: тільки в разі несвоєчасної реєстрації ПН за нерезидентськими послугами. Проте, було б дивно застосовувати його до «несвоєчасних», а «своєчасні» відображати чітко період в період. Тому ми вважаємо, що самовиписані «своєчасні» ПН за отриманими нерезидентськими послугами можна відображати як у періоді виписки, так і в будь-якому наступному періоді в межах 365 днів. До речі, трохи раніше це ж питання виникало і щодо звичайних ПН, але податківці його вирішили позитивно: строк у 365 днів застосовується і до «своєчасних» ПН, і до «несвоєчасних» (наприклад, див. лист ДФСУ від 06.10.2015 р. № 21154/6/99-99-19-03-02-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 90, с. 3).

нерезидент, послуги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.