Перевезення вантажу: облік у перевізника Доставити вантаж із пункту А в пункт Б — основне завдання перевізника. Провадячи діяльність із надання послуг перевезення, суб’єкт господарювання повинен не тільки правильно її організувати, а й правильно здійснювати облік своєї діяльності. Тому нічого не залишаючи на потім, приступимо до обліку прямо зараз. І почнемо з обліку у перевізника-юрособи, який працює на загальній системі.
Послуги перевезення: облік у експедитора Експедитор за винагороду організовує перевезення вантажів та, крім транспортних послуг, надає досить широкий спектр супутніх послуг: навантаження/розвантаження, супровід товарів тощо. Такі послуги експедитор може надавати самостійно або ж залучати інших виконавців.
Про облік у експедитора і поговоримо в цій статті.
Перевезення вантажу: облік у замовника Як замовнику відобразити в обліку витрати на транспортування вантажу, якщо для перевезення залучалася стороння організація — перевізник або експедитор? Про це дізнаєтеся із цієї статті.
Міжнародні перевезення та ПДВ Процес транспортування зазвичай включає цілий «букет» різного роду послуг. Це і безпосередньо послуги перевезення, і послуги, допоміжні транспортній діяльності, і транспортно-експедиторські послуги, якщо справи доручають експедитору. Кожні з них обкладають ПДВ за особливими правилами. Давайте з’ясуємо, якими. Почнемо з послуг із перевезення.
Міжнародні перевезення та податок на прибуток А тепер давайте поговоримо про «податковоприбутковий» облік міжнародних перевезень. На що звернути увагу замовнику та експедитору (резидентам) при співробітництві із зарубіжними партнерами (іноземними перевізниками та іншими постачальниками транспортних послуг), розглянемо в цій статті.
Товарно-транспортна документація: що потрібно водію та бухгалтеру? Будь-який водій знає напам’ять перелік документів, які мають бути при ньому під час поїздки. Але одне, їхати на своєму автомобілі в особистих справах, і зовсім інше — здійснювати перевезення на службовому транспорті. Склад документів у цьому випадку помітно відрізняється. Про те, що це за документи, ви зможете дізнатися, прочитавши цю статтю.
Поки разом — чубляться, а окремо — любляться (Про виділення з договору постачання транспортних витрат із метою зберегти ПК з ПДВ) Підприємство-постачальник реалізує ПДВ-пільговану продукцію. Цю продукцію (з ціною — «без ПДВ») покупець використовує в оподатковуваних ПДВ операціях. Витрати з транспортування цієї продукції згідно з умовами постачання несе постачальник. Сума таких витрат доволі велика і містить у собі вхідний ПДВ. Ці транспортні витрати постачальник включає до вартості ПДВ-пільгованої продукції, у зв’язку з чим покупець втрачає для цілей податкового кредиту значну суму «вхідного» ПДВ. Чи є якісь шляхи включення цього ПДВ до податкового кредиту?
Транспортна ліцензія: кому вона потрібна? Наше підприємство часто стикається з перевезеннями вантажів. Причому частину перевезень ми здійснюємо самі, а частину — із залученням сторонніх перевізників. Підкажіть, чи потрібна нам транспортна ліцензія?
Оплата транспортних послуг: ТЗВ чи витрати на збут? В акті на надання транспортних послуг однією сумою зазначені послуги з доставки придбаних товарів на склад підприємства і доставки товарів зі складу підприємства покупцям. Як відобразити такі витрати в бухгалтерському та податковому обліку?
Користуєтеся пільгами в оподаткуванні — не забудьте відзвітувати Наше підприємство організовує міжнародне перевезення вантажу за маршрутом Вінниця — Мінськ. Згідно з договором транспортного експедирування плата за перевезення вантажу включає плату за послугу міжнародного перевезення та експедиторську винагороду. Чи потрібно зазначати обсяги таких послуг у звіті про суми податкових пільг?