(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/21
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2016/№ 45

Замінники ПН відображаємо без урахування 365 днів: «період у період»

За матеріалами категорії 101.07 Бази знань*

* Див. на офіційному сайті ДФСУ за посиланням zir.sfs.gov.ua у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

висновок документа


Якщо платник ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не включив до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то такий платник може отримати свій податковий кредит шляхом подання уточнюючого розрахунку

Контролерам ставили запитання: у якому звітному періоді платник ПДВ відображає замінники податкової накладної (ПН) з пп. «а» і «б» п. 201.11 ПКУ, якщо вони не були включені до складу податкового кредиту (ПК) у періоді їх складання?

Як ви зрозуміли, ідеться про такі документи:

— транспортний квиток, готельний рахунок, рахунок за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за приладами обліку ( п.п. «а» п. 201.11 ПКУ);

— касові фіскальні чеки ( п.п. «б» п. 201.11 ПКУ).

Так от, при правильному оформленні цих документів платник має право на ПК (на жаль, без права на збільшення ліміту реєстрації ПН) в одному періоді, що визначається згідно з п. 198.2 ПКУ. Тобто це право не розтягується на 365 днів, як це передбачено для ПН абзацом четвертим п. 198.6 ПКУ.

Ми такий перебіг подій передбачали, коментуючи лист ДФСУ від 28.10.2015 р. № 22718/6/99-99-19-03-02-15 («Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 92, с. 7). У ньому йшлося про митні декларації, ПК за якими теж треба відображати «період у період».

При цьому, якщо ви забули відобразити ПК у потрібний період на підставі замінників ПН, то він не пропадає. Його можна відновити через механізм виправлення помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку. Зрозуміло, що в межах загального строку виправлення — 1095 днів. А ось якщо ви відобразили такий ПК в іншому періоді, через поточну декларацію, застосувавши до цих документів правило «365 днів», то можна нарватися на заниження зобов’язань поточного періоду, і тоді світять неприємності у вигляді донарахувань і штрафів.

До речі, така доля буде і в замінника ПН з п.п. «в» п. 201.11 ПКУ бухгалтерської довідки, складеної згідно з п. 36 підрозд. 2 розд. XX ПКУ: ПК за нею відображаємо «період у період».

А ось у ПН, складеній на послуги від нерезидента ( п.п. «г» п. 201.11 ПКУ), — доля звичайної податкової накладної: можна розтягувати відображення ПК у поточній декларації на періоди в межах 365 днів (див. лист ДФСУ від 27.11.2015 р. № 25331/6/99-99-19-03-02-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 104, с. 3).

У кінці відповіді податківці нагадали про обмежувальну суму відображення ПК на підставі касових чеків: за день вартість товарів/послуг за такими документами не повинна перевищувати 200 грн. (без урахування ПДВ).

Від себе додамо, що ПК за касовими чеками, наданими підзвітною особою, відображається на дату затвердження авансового звіту. А ось гранична сума (200 грн.) визначається за тими датами, що зазначені в чеках, незалежно від того, коли був складений авансовий звіт (лист ДПСУ від 21.03.2013 р. № 116/4/15-33-13 // «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 41, с. 37, а також консультація з БЗ, категорія 101.14, і наш матеріал в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 89, с. 7).

ПДВ, податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті