Резерву — облік, бухгалтеру — шана, або Створюємо резерв сумнівних боргів У наш непростий час чимало суб’єктів господарювання вже зіткнулися з таким явищем, як несвоєчасне погашення контрагентами своїх боргів. З цієї причини зовсім не зайвим буде пригадати, що чинні стандарти бухобліку передбачають особливі правила обліку дебіторської заборгованості, щодо якої існують сумніви в її погашенні. Під таку заборгованість формують резерв сумнівних боргів, а до підсумку балансу вона включається за чистою реалізаційною вартістю, тобто за мінусом суми того самого резерву. Про те, як розрахувати суму резерву сумнівних боргів, ми й розповімо вам у цій статті.
Бюджетне відшкодування в запитаннях та відповідях Сьогодні поговоримо про бюджетне відшкодування (БВ). 2016 рік тут приніс свої новинки. Тому запитання продовжують наростати як снігова куля. Давайте знайдемо на них відповіді разом.
Майбутнє у руках молоді, або Практиканти на підприємстві Ваше підприємство готове допомогти студентам ВНЗ чи учням ПТНЗ* отримати перші професійні навики і стати базою для проходження ними практики? Тоді вам, дорогі друзі, корисно буде знати, як правильно оформити відносини з такими молодими кадрами і як оплатити їх працю. Почуватися в цьому питанні як риба у воді вам допоможе наша стаття.
Металобрухтна пільга відновлена: виправляємо наслідки Неодноразово доводилося платникам податків відчувати на собі наслідки мінливого трактування податківцями норм законодавства. Завдяки підприємствам, які відстоювали свою позицію в судах, вкотре ДФСУ змінила свою фіскальну позицію. Це, у свою чергу, приводить до необхідності обережним платникам податків переглянути відображення операцій з металобрухтом у податковому обліку за спірні періоди 2014 — 2015 років. Звичайно, це додаткова робота бухгалтеру, але тішить, що такі виправлення на користь платника податків.
Запит від АМКУ: «сироватка правди» На підприємство надійшов запит АМКУ про надання інформації. Керівництво цікавиться: чи мають право антимонопольники перевіряти підприємство і взагалі — як реагувати? Черговий дзвінок на «Гарячу лінію» — і чергова тема для публікації, яка, гадаємо, буде цікава не тільки тому, хто телефонував.
Вихідна допомога: у розрахунковому періоді не відпрацьовано жодного дня Працівник підприємства хворів протягом останніх чотирьох місяців, після чого йому було встановлено ІІ групу інвалідності. 31 травня 2016 року він звільняється на підставі
п. 2 ст. 40 КЗпП з виплатою вихідної допомоги. При цьому у травні 2016 року йому було збільшено посадовий оклад. Як розрахувати суму вихідної допомоги, якщо протягом чотирьох місяців працівник не відпрацював жодного дня?
Таблиця до ряд. 16.2 декларації з ПДВ: що робити, якщо забули заповнити? У квітні подали уточнюючий розрахунок (УР), що збільшує від’ємне значення. Потім це збільшення відобразили в ряд. 16.2 декларації за квітень, але заповнити таблицю до цього рядка забули. Чи потрібно у зв’язку з цим подавати УР до декларації за квітень?
Довгострокове страхування життя: «дострокова» обов’язкова різниця Роботодавець добровільно уклав договір довгострокового страхування життя працівника. До закінчення строку договору працівник звільняється з підприємства, у зв’язку з чим договір розривається. Які податкові наслідки для підприємства?
Новий судоустрій України: перший крок зроблено! Парламент ухвалив Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (базовий законопроект від 30.05.2016 р. № 4734), яким суттєво змінюється система судоустрою України.
Нову ЄСВ-звітність вперше подаватимемо за червень ДФСУ у
листі від 30.05.2016 р. № 18633/7/99-99-13-02-01-17 повідомляє, що звітність з ЄСВ за травень 2016 року слід подавати за «старими» формами, затвердженими
наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.
Як перенести бухфінрезультат до «прибуткової» декларації Фахівці ДФСУ у Базі знань (категорія 102.23.02) відповіли, як враховується при заповненні декларації з податку на прибуток фінансовий результат до оподаткування, якщо у фінзвітності такий показник відображається у тисячах гривень.
«Декомунізація» вулиць: «тарапицца нэ нада»! Мін’юст у листі від 12.05.2016 р. № 16606/10776-0-33-16/8 повідомив, що Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 р. № 317-VIII не визначає певного терміну для внесення змін щодо місцезнаходження юрособи, місця проживання фізособи у зв’язку зі зміною назви (перейменуванням) об’єктів топоніміки населених пунктів.