(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
  • № 87
  • № 86
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2017/№ 93

Проблеми округлень у ПН: у ціні можна менше копійки!

Лист ДФСУ від 30.10.2017 р. № 2442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

висновок документа


Зареєстрована в ЄРПН податкова накладна (ПН), в якій вказана ціна постачання одиниці товару/послуги з кількістю знаків після коми більше ніж два, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, визначеним у ПКУ

Ну, нарешті фіскали дали адекватне роз’яснення! Вже стільки промучили вони платників проблемою ціни і округлень у ПН… Ми присвятили цьому цілу низку публікацій: див., наприклад, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 84, с. 9; 2016, № 49, с. 33; 2017, № 31, с. 35. Отже, нагадаємо: Порядок заповнення ПН* встановлює, що усі її графи, які містять вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками. Крім того, в п.п. 5 п. 16 цього Порядку чітко вказано, що в графі 7 ПН («Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість») вказується сума в гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. Це давало привід фіскалам створювати проблеми платникам, які відображали ПК згідно з ПН/РК, в яких ціна містила більше двох знаків після коми (окрім тих випадків, коли такі ціни були передбачені чинним законодавством).

* Затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Крім того, на цю проблему наклалася проблема з округленнями в ПН/РК. Річ у тім, що програмне забезпечення (ПЗ) СЕА фіскали налаштували так, що якщо при перевірці показників ПН/РК перемножування ціни постачання товарів/послуг без ПДВ (графа 7 ПН) і кількості (графа 6 ПН) призводить до погрішності у базі оподаткування — обсязі постачання без ПДВ (графа 10 ПН) на 1 гривню і більше, то ПЗ відмовляє в реєстрації таких ПН/РК (див. «Податки та бухгалтерський облік», № 51, с. 6).

Оскільки вказувати більше двох знаків після коми в ціні (навіть якщо така ціна встановлена в договорі) фіскали забороняли, як вихід ДФСУ в листах від 05.05.2016 р. № 10101/6/99-99-15-03-02-15 і від 10.08.2016 р. № 17270/6/99-99-15-03-02-15, а також у БЗ 101.17 вказала, що нормативи не обмежують кількість знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники графи 6 ПН. Ось і виходили «з-під пера» платників ПН, в яких фігурували «півтора землекопа», «1,0003 тепловоза» і тому подібна нісенітниця. Окрім цього, нелюбителі викривляти ПН/РК дробовою кількістю викручувалися хто як міг.

Проте лист, що коментується, фактично вказує, що платники вже можуть особливо не хвилюватися з цього приводу. Причому, виходячи з того, що фіскали висновки цього листа фактично базують на нормі абзацу третього п. 201.10 ПКУ, яка запрацювала з 1 липня, із згаданої дати вже однозначно не має ніякого значення, яка кількість знаків після коми вказана в графі 7 ПН/РК. Крім того, не має ніякого значення, на наш погляд, і той факт, що це роз’яснення є індивідуальною, а не узагальнюючою податковою консультацією.

Зазначимо також, що ПЗ фіскалів налагоджене таким чином, що кількість знаків після коми в «ціновій» графі 7 ПН/РК двома не обмежується. Тобто ПН/РК, що містять в цій графі більше двох знаків після коми, в ЄРПН спокійно реєструються.

Отже, виходячи з цієї думки фіскалів, з 1 липня платники можуть не лише формувати ціни з десятими, сотими копійки і т. д., але і вказувати такі ціни в ПН/РК.

При цьому ПЗ СЕА повинне їх безперешкодно допускати до реєстрації в ЄРПН — якщо тільки перемножування кількості (гр. 6) на ціну (гр. 7) не дасть відхилення в обсязі постачання без ПДВ (гр. 10) більше ніж на 1 грн. Ну а якщо дасть, можна підганяти і ціною… А покупці можуть спокійно відображати ПК за такими ПН/РК. Водночас для перестрахування таку «періодно-копійчану» ціну краще закріпити в рахунку або договорі. Адже «ціна постачання без урахування податку» все ж таки один з обов’язкових реквізитів ПН (п. 201.1 ПКУ).

податкова накладна, реєстрація в ЄРПН, кількість знаків після коми, податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті