(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2018/№ 41

Облік представницьких витрат

Із попередньої статті* ви дізналися, що таке представницькі витрати і як документально оформити витрати на проведення різних представницьких заходів. Але для бухгалтера значно важливіше знати, яким чином відобразити витрачені суми у бухгалтерському та податковому обліку. Цьому присвячено сьогоднішню статтю.

* Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 39, с. 12.

Бухгалтерський облік

Бухоблік представницьких витрат залежатиме від мети проведення представницького заходу, тобто від того, якого «забарвлення» ви надали йому при оформленні підтвердних документів:

— якщо метою заходу є збільшення збуту продукції, тобто захід мав рекламний характер, тоді витрати на прийом делегацій та потенційних ділових партнерів слід обліковувати як витрати на рекламу у складі витрат на збут (п. 19 П(С)БО 16 «Витрати»). Тобто, такі витрати потрапляють у Дт рахунку 93 «Витрати на збут»;

— якщо йдеться про захід, метою якого був не збут продукції, а, наприклад, встановлення договірних відносин з постачальником, то витрати на його проведення, разом з іншими корпоративними витратами підприємства, включають до складу адміністративних витрат (п. 18 П(С)БО 16). У цьому випадку потрібно застосовувати рахунок 92 «Адміністративні витрати».

У обох випадках витрати на представницькі заходи включають до складу витрат у періоді їх здійснення. Якщо йдеться про представницькі витрати, понесені у відрядженні, то такі витрати відображають в обліку того звітного періоду, на який припадає дата затвердження авансового звіту.

Податок на прибуток

У податковоприбутковому обліку представницькі витрати відображають за правилами бухобліку.

І високодохідники, і малодохідники зменшують об’єкт оподаткування на суму таких витрат у періоді їх відображення у складі бухвитрат

Жодних обмежень щодо суми витрат ПКУ не встановлює. Більш того, для податковоприбуткового обліку не має значення навіть зв’язок таких витрат із госпдіяльністю (хоча в нашому випадку він є ☺).

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

бухгалтерський облік, податковий облік, представницькі витрати, відображення в обліку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті