Графік перевірок: як ним користуватися

В обраному У обране
Друк
Амброзяк Наталя, юрист
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2019/№ 16
2019 рік ознаменується чередою планових перевірок. Адже мораторій версії 2018 року цьогоріч вже не діє. Більшість контролюючих органів опублікували свої плани. Знайшли там себе? Якщо так, то що це означає? І чи варто радіти тим, хто себе там не побачив? Ці та інші питання обговоримо в нашій статті. Наголос зробимо на найбільш поширених перевірках від ДФС і Держпраці.

Шукаємо актуальний графік перевірок

Більшість контролерів оприлюднили свої плани на 2019 рік на інспекційному порталі (https://www.inspections.gov.ua/). Будь-хто з вас може ввести код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код — якщо йдеться про ФОП) або найменування (П. І. Б. — якщо ФОП) у відповідній графі і дізнатися, хто до вас збирається завітати на планову перевірку, з якого питання і коли. Причому можна побачити також перелік комплексних заходів контролю.

Крім того, контролюючі органи публікують ці ж плани перевірок у себе на офіційних сайтах. Наприклад, план перевірок органами ДСНС («пожежниками» ☺) ви зможете знайти за посиланням: http://www.dsns.gov.ua/ua/Organizaciya-zdiysnennya-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-Plan-grafik-perevirok.html.

У органів ДФС дещо інший погляд на ситуацію. Свої плани вони не довіряють інспекційному порталу. Керуючись ПКУ, фіскали публікують план-графік перевірок виключно у себе на офіційному сайті (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html).

Плани-графіки, розміщені на сайтах контролюючих органів, завантажуються у формі електронної таблиці. Для того, щоб знайти (чи не знайти ☺) себе в переліку госпсуб’єктів, треба:

1) натиснути одночасно клавіші «Сtrl» і «F»;

2) у спливаючому вікні ввести код ЄДРПОУ/ідентифікаційний код або найменування підприємства/П. І. Б. фізособи (ФОП);

3) натиснути «знайти далі».

Припустимо, ви себе не знайшли. Але…

Чи можуть міняти план протягом року?

У такому важливому питанні законодавство не може не містити 1000 й 1 виняток ☹.

Отже, згідно з ч. 1 ст. 5 Закону № 877*, окрім випадків зміни найменування суб’єкта господарювання і виправлення технічних помилок,

* Закон України «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V.

внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити