Безнадійна заборгованість

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 55

Бухгалтерський облік

У бухобліку порядок списання безнадійної дебіторської заборгованості залежатиме від того, чи створювався під таку заборгованість резерв сумнівних боргів (РСБ). Якщо безнадійна заборгованість списується за рахунок РСБ, в обліку це відображається проводкою: Дт 38 — Кт 36, 37. Таке списання можливе лише в межах суми створеного РСБ. Якщо ж суми РСБ не вистачає, безнадійна дебіторська заборгованість списується на інші операційні витрати: Дт 944 — Кт 36, 37.

Списання заборгованості, за якою РСБ не створювався (наприклад, «авансової» дебіторської заборгованості), відображають так само, як і списання заборгованості понад РСБ. Тобто через дебет субрахунку 944 в кореспонденції з рахунками заборгованості.

Щодо безнадійної кредиторської заборгованості, то при її списанні підприємство керується вимогами п. 15 П(С)БО 15, згідно з яким сума зобов’язання, що не підлягає погашенню, визнається доходом. Тобто суму списаної безнадійної кредиторської заборгованості включають до складу інших операційних доходів. Це відображається проводкою Дт 63, 68 — Кт 717.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити