Земельний податок для фізосіб — 2019

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2019/№ 46
Традиційно наші публікації про земельний податок присвячені перш за все юридичним особам. Однак поряд із підприємствами цей податок сплачують також і фізичні особи. У сьогоднішній статті поговоримо саме про цю групу платників і про особливості нарахування та сплати ними земподатку.

Платники податку

Платниками земельного податку є дві категорії фізосіб (п.п. 14.1.72, п. 269.1 ПКУ): (1) власники земельних ділянок; (2) постійні землекористувачі.

Право власності на земельну ділянку підтверджується свідоцтвом про право власності або держактом на землю (якщо воно набуте до 01.01.2013 р.).

Щодо землекористувачів варто знати: оскільки тимчасові сплачують орендну плату, то платниками земельного податку є тільки постійні землекористувачі.

Статусу платника земельного податку фізособа набуває з дати державної реєстрації відповідного права на земельну ділянку (БЗ 112.01).

Важливо: якщо у фізособи є у власності нерухомість, але право власності на земельну ділянку під такою нерухомістю не оформлено (немає запису у Держземкадастрі), така фізособа не може вважатися платником земподатку (БЗ 112.01, див. також лист ДФСУ від 02.11.2018 р. № 4661/К/99-99-13-03-01-14/ІПК).

Отже, припустимо, що ви як фізична особа є платником земподатку. Що вам потрібно із цим робити? Як нараховувати і сплачувати земподаток?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити