Поліпшення в рахунок оренди: єдиннику не можна?

Амброзяк Наталя, юрист, Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки & бухоблік Вересень, 2020/№ 76
В обраному У обране
Друк
Орендодавець (платник єдиного податку) надав приміщення в користування. Орендар запропонував провести поліпшення або капремонт цього приміщення в рахунок орендної плати. Але чи можна здійснити таку операцію? І чи є інші варіанти? Що відбуватиметься у бухгалтерському і податковому обліку? Розбираємося з проблемою.

То можна чи ні?

З юридичної точки зору, ситуація буденна. Якщо орендар проводить поліпшення за згодою орендодавця, то такий орендар має право на (ч. 3 ст. 778 ЦКУ):

а) відшкодування вартості необхідних витрат;

б) зарахування вартості витрат у рахунок плати за користування річчю.

Капремонт має свої нюанси. Обов’язок його проведення може покладатися на:

— орендодавця (ч. 2 ст. 776 ЦКУ);

— орендаря (треба прописувати прямо в договорі).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд