Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Приймаємо на роботу за новими правилами

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Серпень, 2022/№ 57
Друк
Останнім часом у трудовому законодавстві відбувається чимало важливих змін. Тільки встигай слідкувати. Не оминули вони й питання оформлення трудових відносин. Тож поговоримо у нашій статті про процедуру працевлаштування з урахуванням законодавчих новацій.

Трудове законодавство України передбачає низку гарантій та обмежень при прийнятті на роботу.

Передусім ст. 21 КЗпП:

1) забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці. Проте тут же уточнює, що не є дискримінацією встановлені КЗпП та іншими законами дії, а також обмеження прав працівників, що залежать від властивих певному виду робіт вимог (щодо віку, освіти, стану здоров’я, статі) чи обумовлені необхідністю посиленого захисту деяких категорій осіб;

2) гарантує рівність трудових прав громадян України. Але дозволяє законам і статутам господарських товариств (крім акціонерних), сільськогосподарських кооперативів, фермерських господарств, громадських об’єднань, релігійних організацій та заснованих релігійними організаціями юридичних осіб встановлювати переваги при наданні роботи для їхніх засновників (учасників) і членів.

Проте в будь-якому випадку в оголошеннях (рекламі) про вакансії (прийняття на роботу) заборонено висувати вимоги щодо (див. ч. 1 ст. 241 Закону про рекламу):

* Закон України «Про рекламу» від 03.07.96 № 270/96-ВР.

віку, статі, місця проживання кандидата на посаду;

— стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД;

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі