Теми статей
Обрати теми

«Проміжна» МСФЗ-звітність: розбір «організаційних» питань

Казанова Марина, податковий експерт
Друк
Є чимало запитань від МСФЗ-підприємств стосовно порядку подання проміжної фінзвітності: кому, в якому «комплекті» та як вона подається? Крім того, є запитання від підприємств, які тільки переходять з цього року на МСФЗ: чи можуть вони в цьому році ще звітувати на НП(С)БО, які форми звітності їм використовувати? Давайте розберемо ці питання.

Почнемо із загальних правил подання МСФЗ-звітності, а потім вже розглянемо конкретні питання МСФЗ-новачків.

Як подається проміжна МСФЗ-звітність

Усі МСФЗ-підприємства мають подавати квартальну (проміжну) фінзвітність:

1) до центру збору фінзвітності (frs.gov.ua) — за таксономією в єдиному електронному (XBRL) форматі. Строк подання квартальної звітності — не пізніше 30-го числа місяця, наступного за звітним кварталом. Але на подання цієї звітності поширюється дія Закону № 2115*, який установлює, що від час війни подавати фінзвітність можна не у загальновизначені строки, а протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Аналогічна норма закріплена і в Порядку № 419**. Причому це поширюється і на річну фінзвітність за 2021 рік. Наразі на сайті центру збору фінзвітності було оприлюднено інформацію про готовність приймати фінзвітність за 2021 рік та квартальну фінзвітність за 2022 рік, складену на основі Таксономії UA XBRL МСФЗ 2021 (frs.gov.ua/2023/01/09/povidomlennya-pro-pochatok-podannya-finansovoyi-zvitnosti-do-czentru-zboru-finansovoyi-zvitnosti-2).

* Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX.

** Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою Кабміну від 28.02.2000 № 419.

Варто звернути увагу, що проміжна фінзвітність за таксономію має складатися відповідно до вимог МСБО 34 «Проміжна фінансова звітність». Тобто у її складі мають подаватися всі форми фінзвітності (а не лише Звіт про фінансовий стан та Звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід). Дозволяється тільки за вибором підприємства подавати всі ці форми у стислому вигляді;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі