Теми статей
Обрати теми

Пальне — на зберігання та акциз. Будьте обережні!

Павленко Олексій, податковий експерт
Друк
Читач звернувся до нас із такими питаннями. Його фірма — неплатник пального акцизу має ліцензію на зберігання пального для власних потреб. Власних ємностей не вистачає. Його цікавить — чи може фірма купити пальне та передати на відповідальне зберігання іншій компанії, яка має ліцензію без умови на власні потреби? Та чи будуть наслідки нарахування акцизу для фірми чи для компанії, яка зберігатиме пальне фірми? Давайте разом проаналізуємо різні варіанти.

Оскільки фірма не має місця, де зберігати необхідні їй обсяги пального, звісно, вона може передавати пальне на зберігання іншій компанії. Але викладена ситуація з переданням пального на зберігання за відповідних умов може призвести до негативних наслідків як і у поклажодавця (тобто фірми, яка передає пальне на зберігання), так і у зберігача (компанії, яка зберігатиме пальне фірми). Тому перш ніж таке робити, читайте далі, а потім ретельно зважте «за» та «проти» і вирішуйте «як».

Реалізація пального та платник акцизу

Почнемо, за звичкою, з ПКУ-дефініцій (термінів).

Нагадуємо, що згідно з п.п. 212.1.15 ПКУ платником пального акцизу є особа, яка реалізує пальне. У свою чергу, визначення терміна «реалізація пального», наведене у п.п. 14.1.212 ПКУ. Це: будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без переходу, за плату (компенсацію) чи без плати з акцизного складу або акцизного складу пересувного. Зазначимо, що для цілей ідентифікації конкретної операції як «реалізації пального» не має значення, зареєстрований акцизний склад чи ні та чи потрапив у тимчасовий реєстр акцизний склад пересувний. Головне, щоб такі місця/території або транспортні засоби відповідали визначенням, наведеним у п.п. 14.1.6 або у п.п. 14.1.61 ПКУ (відповідно).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі