Теми статей
Обрати теми

Нові пільги з плати за землю для харків’ян на 2023 рік

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Друк
Сьогодні розповімо про місцеві пільги, запроваджені нещодавно Харківською міською радою. Вони поширюються виключно на тих платників плати за землю, чиї земельні ділянки розташовані на території Харківської міської територіальної громади. Говоритимемо виключно про юросіб, оскільки саме вони мають привести свою податкову земельну звітність за 2023 рік у відповідність із цим рішенням.

2022-й не чіпаємо, 2023-й уточнюємо

Ви вже знаєте (див. статтю «Воєнне звільнення від податків для харків’ян за 2022 рік: нарешті!!!» // «Податки & бухоблік», 2023, № 60), що навздогін змінам до Переліку № 309* Харківська міська рада прийняла рішення № 403/23**, згідно з яким, зокрема, на період з 01.03.2022 по 31.12.2022:

встановила ставку податку за земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, на рівні 0 % їх нормативної грошової оцінки (НГО);

визнала земельні ділянки комунальної власності, надані в користування на умовах оренди юридичним особам та фізичним особам — підприємцям, такими, що не є об’єктами оподаткування.

* Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.

** Рішення Харківської міської ради «Про деякі питання плати за землю в місті Харкові на період дії воєнного стану» від 14.07.2023 № 403/23.

Ці зміни, на нашу думку, не перешкоджають юрособам — платникам плати за землю уточнити податкові зобов’язання за 2022 рік на підставі воєнного звільнення

Зробити це треба так, як ми розповідали у згаданій вище статті, — і все. Тож до положень рішення № 403/23, присвячених пільгам за минулий рік, сьогодні більше не повертатимемося.

Натомість зосередимося на додаткових земельних пільгах, передбачених рішенням № 403/23 на 2023 рік. Ними можна скористатися щодо земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що:

(1) протягом воєнного стану (ВС) зазнали пошкоджень;

(2) тимчасово використовуються ЗСУ та іншими військовими формуваннями.

Обидві пільги незалежні одна від одної. Тож досить, щоб виконувалась якась одна із двох умов — і у вас з’являється право на відповідну земельну пільгу в поточному році.

За таких обставин один платник протягом року може скористатися й обома пільгами. Наприклад, спочатку пільгою (2) на період використання нерухомості ЗСУ тощо, а потім пільгою (1), якщо трапиться так, що ця нерухомість зазнає пошкоджень.

Ще раз підкреслимо:

йдеться про пільгу саме з плати за землю, а не з податку на нерухоме майно. Об’єкти нерухомості, згадані вище, оподатковуються за загальними правилами, передбаченими ПКУ

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі