Теми статей
Обрати теми

Камеральні перевірки у воєнний час

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 63
Друк
Під час воєнного стану дозволено проводити також камеральні перевірки, тобто той вид перевірок, коли податківці не йдуть до суб’єкта господарювання в гості, а здійснюють перевірку віддалено — у приміщенні податкової. Про те, що це за перевірки і як вони проводяться у воєнний час, поговоримо далі.

Суть камеральних перевірок

Камеральною перевіркою є перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ (даних казначейства, в якому відкриваються рахунки платників у СЕА ПДВ), даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних (ЄРАН) та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП), даних СОД РРО (п.п. 75.1.1 ПКУ).

Не варто плутати камеральні перевірки з перевіркою податкової звітності під час її прийняття на наявність/коректність в ній обов’язкових реквізитів. Адже наслідком такої перевірки зазвичай є просто прийняття або неприйняття податківцями звітності, що подається. А наслідками камеральної перевірки може виявитися накладання штрафу.

Предметом камеральної перевірки можуть бути:

своєчасність подання податкових декларацій;

своєчасність реєстрації ПН та/або РК у ЄРПН, АН та/або РК у ЄРАН, виправлення помилок у ПН;

своєчасність сплати узгодженої суми податкового зобов’язання на підставі даних, що зберігаються у відповідних інформаційних базах;

своєчасність подання повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників;

повнота нарахування та своєчасність сплати ПДФО та ЄСВ резидентом Дія Сіті для встановлення факту відповідності його вимогам спецрежиму;

своєчасність надання інформації на запит контролюючого органу тощо.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі