Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Валютний нагляд: було менше «400», стало більше «400»

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2023/№ 8
Друк
Наші читачі вже неодноразово цікавились питаннями валютного нагляду у випадках, коли сума ЗЕД-заборгованості є або стала менше порогових екв. 400 тис. грн. Також були питання щодо таких ситуацій, коли сума заборгованості в інвалюті з часом «штучно» сягнула цього порога з причин падіння курсу гривні. Отже, зараз ми розглянемо такі випадки, пов’язані з цією пороговою для банківського ЗЕД-нагляду сумою, та можливі їх наслідки для українських суб’єктів ЗЕД-діяльності.

«Незначна сума» та банківський нагляд

Можливо, вам це відомо, але тема зобов’язує нагадати дещо з теорії питання. Спираючись на профільні документи НБУ (п. 22 Положення № 5*, п. 9. Інструкції № 7**), виділимо два моменти:

* Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 5.

** Інструкція про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затверджена постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 7.

— банк взагалі не здійснює нагляд/не ставить на контроль операцію, якщо її сума «незначна», тобто є меншою за екв. 400 тис. грн;

— банк знімає з нагляду операцію, коли сума незавершених розрахунків за операцією стає менше за екв. 400 тис. грн

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі