Теми статей
Обрати теми

Спрощений режим регулювання трудових відносин

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Липень, 2023/№ 57
Друк
На період дії воєнного стану роботодавці можуть застосовувати спрощений режим регулювання трудових відносин. Чи всім він дозволений і в чому полягає, ви дізнаєтеся прямо зараз.

Коли застосовуємо

Спрощений режим регулювання трудових відносин передбачено гл. ІІІ-Б КЗпП.

Він може застосовуватися у трудових відносинах між працівниками та роботодавцями виключно на добровільних засадах. Причому використовувати спрощене регулювання можуть не всі роботодавці, а лише (ч. 1 ст. 495 КЗпП):

1) суб’єкти малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб* (за даними відповідної статзвітності) або

* Як розрахувати цей показник, ви можете дізнатися зі статті «Розрахунок чисельності працівників підприємства» // «Податки & бухоблік», 2020, № 77.

2) роботодавці під час укладення трудового договору з працівниками, розмір зарплати яких протягом місяця понад 8 мінімальних заробітних плат (далі — МЗП).

Зупинимося на цих щасливчиках докладніше.

Визначення суб’єктів малого та середнього підприємництва встановлено ч. 3 ст. 55 ГКУ. Причому до складу суб’єктів малого підприємництва відповідно до цієї норми належать суб’єкти мікропідприємництва. Тому скористатися спрощеним регулюванням трудових відносин можуть і вони.

Але тут виникає питання: чи потрібно при віднесенні роботодавця до суб’єктів мікро-, малого, середнього чи великого підприємництва з метою застосування гл. ІІІ-Б КЗпП враховувати річний дохід? Річ у тім, що при розподілі підприємств та ФОП за групами ч. 3 ст. 55 ГКУ встановлює два критерії: кількість працівників та річний дохід. А ось у КЗпП згадується лише кількість працівників. На жаль, за рік, що пройшов з моменту появи у КЗпП норм про спрощений режим регулювання трудових відносин, жодних роз’яснень від Мінекономіки з цього приводу так і не було.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі