Теми статей
Обрати теми

Звільняємо працівників у зв’язку з ліквідацією юрособи

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 45
Друк
Якщо суб’єкт господарювання ліквідується, природно, що у майбутньому йому не знадобляться наймані працівники. А отже, потрібно їх звільнити. Як правильно «попрощатися» зі співробітниками підприємства та провести з ними остаточний розрахунок, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Процедура звільнення

Для випадку ліквідації підприємства КЗпП передбачає окрему підставу звільнення з ініціативи роботодавця — п. 1 ч. 1 ст. 40. Відповідно до цієї норми може бути розірвано як строковий, так і безстроковий трудовий договір.

Починається процедура звільнення з наказу про скорочення всього штату підприємства, який видають після ухвалення рішення про ліквідацію юрособи. У ньому необхідно зазначити причину проведення скорочення штату та дату, з якої воно проводитиметься. Видати такий наказ необхідно заздалегідь, оскільки звільнення у зв’язку з ліквідацією вимагає проведення певних організаційних заходів. Бажаєте дізнатися, яких? Тоді читайте далі.

Попереджаємо працівників. Повідомити працівників про майбутнє звільнення слід не пізніше ніж за 2 місяці до нього (ч. 1 ст. 492 КЗпП). Але зробити це можна й раніше, адже 2 місяці — це мінімальний строк для роботодавця.

На строк попередження припав період відпустки чи тимчасової непрацездатності працівника? Цей факт нічого не змінює. Чинне законодавство не передбачає виключення зі строку попередження періоду відпустки або хвороби працівника (абзац шостий п. 19 постанови № 9*).

* Постанова Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 № 9.

Зауважте:

під час воєнного стану діють загальні строки попередження працівників про звільнення у зв’язку з ліквідацією підприємства

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі