Теми статей
Обрати теми

Фермерське господарство та РРО

Клец Віталіна, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 49
Друк
З приводу застосування РРО до нас надходять дуже цікаві запитання. Одне з них стосується реалізації фермерським господарством (єдиноподатник групи 4) зерна населенню. Чи можна тут обійтись без використання РРО?

По-перше, зазначимо, що мова тут може йти: (а) про юридичну особу; (б) про ФОП. І перші, і другі (за виконання певних умов) можуть бути і фермерським господарством, і платником єдиного податку групи 4.

Отже, з чого почати, якщо нам треба знайти звільнення від РРО/ПРРО? З аналізу запитання, чи маємо ми справу з розрахунковими операціями в розумінні Закону про РРО*. Тобто чи приймає суб’єкт в оплату готівку, платіжні картки, жетони та інші замінники готівки.

* Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 № 265/95-ВР.

Якщо суб’єкт оплату отримує на свій поточний рахунок за виставленими ним покупцям рахунками на оплату з реквізитами поточного рахунку продавця в форматі IBAN, то це не розрахункова операція (більше деталей щодо цього знайдете у статті «РРО/ПРРО при інтернет-торгівлі» // «Податки & бухоблік», 2023, № 41). Проводити такі операції через РРО/ПРРО не потрібно.

Втім розуміємо, що далеко не завжди можна обмежитися лише таким способом розрахунків. Інколи без готівки нікуди. Якщо так, то звільнення від РРО/ПРРО вже слід шукати у ст. 9 Закону про РРО, а потім — у ст. 10.

У ст. 9 Закону про РРО є звільнення, що може нас зацікавити, але працює воно лише щодо юридичних осіб!

Так, п. 1 ст. 9 Закону про РРО дозволяє не застосовувати РРО/ПРРО (так само, як і КОРО з РК*) при торгівлі продукцією власного виробництва (крім ТСПТ, медвиробів, ліків та ювелірки**).

* Книга обліку розрахункових операцій та розрахункова книжка відповідно.

** Технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі