Теми статей
Обрати теми

Отримання/надання в позичку майна та єдиний податок

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 26
Друк
Позичка за своєю суттю є безоплатною орендою майна. Розглянемо, які наслідки буде мати отримання або надання в позичку майна для платників єдиного податку.

Перш за все декілька слів скажемо про саму суть такої операції, як позичка (не плутати з позикою). Фактично, це безоплатне тимчасове користування майном.

За своєю правовою природою договір позички має схожі риси з договором оренди та до нього застосовуються положення ЦКУ про найм (оренду). Це прямо зазначено в ч. 3 ст. 827 ЦКУ. А

основна відмінність позички і оренди полягає в тому, що користування майном за договором позички є безоплатним

Безоплатність договору позички має бути прямо обумовлена сторонами в тексті договору (ч. 2 ст. 827 ЦКУ). Інакше відносини можуть бути визнані орендними.

Зверніть увагу: в позичку (на відміну від позики) може передуватися тільки річ, визначена індивідуальними ознаками. Тобто це може бути тільки неспоживна річ (ч. 1 ст. 760 ЦКУ). Наприклад, транспортний засіб, нерухоме майно. З цієї причини предметом договору позички не можуть бути, наприклад, запаси або грошові кошти.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі