Теми статей
Обрати теми

Додаток Д1 до декларації з ПДВ

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 37
Друк
Починаючи з декларації за квітень 2023 року ПДВ-звітність подається за новими формами (у редакції наказу Мінфіну від 28.12.2022 № 463). Принципових змін у заповненні додатка Д1 немає, але сама його форма дещо змінилася. У статті детально розберемо, як заповнювати додаток Д1 з урахуванням змін.

Насамперед нагадаємо (стосується всіх таблиць додатка Д1): показники в розрізі контрагентів наводять у гривнях із копійками. А рядки «Усього за звітний (податковий) період» (підсумкові значення) заповнюються в гривнях без копійок (більше деталей щодо цього знайдете у статті «Д1 до ПДВ-декларації: заповнювати в гривнях без копійок?» // «Податки & бухоблік», 2021, № 77).

Розділ I «Податкові зобов’язання» (таблиці 1.1 та 1.2). У таблицях 1.1 та 1.2 розшифровуються виключно не зареєстровані на дату подання декларації податкові накладні (ПН) та збільшуючі розрахунки коригування (РК), податкові зобов’язання за якими відображені у рядках 1.1, 1.2, 1.3, 4.1, 4.1.1, 4.2, 4.2.1, 4.3, 4.3.1, 6.1, 6.2, 7 звітної декларації. Тобто незареєстровані ПН/збільшуючі РК з сумою ПДВ.

Зареєстровані ПН та зареєстровані збільшуючі РК в таблицях 1.1 та 1.2 не відображаємо

Зверніть увагу: якщо потім будемо подавати УР до декларації, то в таблицях 1.1 та 1.2 Д1 слід показувати лише ті ПН/збільшуючі РК періоду, які так і залишились не зареєстрованими на дату подання УР.

Для чого потрібна інформація з таблиць 1.1 та 1.2? Для того, щоб при реєстрації таких ПН/збільшуючих РК можна було додатково не витрачати реєстраційний ліміт, а реєструвати їх за рахунок показника ΣПеревищ (п. 2001.9 ПКУ).

Якщо незареєстрована ПН/збільшуючий РК не відображені в таблицях 1.1/1.2 додатка Д1, то такі ПН/РК не зареєструються за рахунок ΣПеревищ, а будуть реєструватися за рахунок поточного ліміту реєстрації

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі