Декларація з ПДВ: основи подання Починаючи із звітування за квітень 2023 платники ПДВ мають використовувати нову форму декларації з ПДВ. Тому щоб платникам ПДВ було простіше заповнити оновлену декларацію, сьогодні поговоримо про те, чим нова форма відрізняється від старої і як це вплине на заповнення ПДВ-звітності.
Заповнюємо декларацію з ПДВ У статті розглянемо алгоритм заповнення розділу I, II, III декларації з ПДВ. Покроково розберемо заповнення кожного рядка з урахуванням останніх змін, внесених у форму декларації наказом Мінфіну від 28.12.2022 № 463.
Додаток Д1 до декларації з ПДВ Починаючи з декларації за квітень 2023 року ПДВ-звітність подається за новими формами (у редакції наказу Мінфіну від 28.12.2022 № 463). Принципових змін у заповненні додатка Д1 немає, але сама його форма дещо змінилася. У статті детально розберемо, як заповнювати додаток Д1 з урахуванням змін.
Додаток Д2 до декларації з ПДВ Додаток 2 (Д2) містить інформацію про суму від’ємного значення (ВЗ) звітного періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту (ПК) наступного звітного періоду, — тобто про перехідний «мінус».
Додаток Д3 до декларації з ПДВ Додаток Д3 призначений для розрахунку суми бюджетного відшкодування (БВ). Тому якщо в декларації заповнений ряд. 20.2, то разом з декларацією подають одразу два додатки: додаток Д3 (розрахунок БВ) і додаток Д4 (заяву на повернення БВ).
Додаток Д4 до декларації з ПДВ Якщо платник ПДВ має намір отримати суму бюджетного відшкодування, та/або повернути кошти на поточний рахунок із рахунку у СЕА ПДВ, та/або передати реєстраційний ліміт при реорганізації, то потрібно заповнити додаток Д4. Про те, як його заповнити, ми і поговоримо далі.
Додаток Д5 до декларації з ПДВ Додаток Д5 заповнюють платники податків, у яких у декларації заповнений безПДВешний рядок 5, — зокрема, пільговики, що заповнили рядок 5.1 (п.п. 6 п. 3 розд. V Порядку № 21).
Додаток Д6 до декларації з ПДВ У цій статті поговоримо про додаток Д6 до ПДВ-декларації. Цей додаток залишився таким, як і був. Нагадаємо основні правила, пов’язані з його поданням (хто саме його подає, у складі декларацій яких звітних періодів) та заповненням.
Додаток Д7 до декларації з ПДВ Якщо платник ПДВ хоче змусити свого контрагента зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування чи виправити допущені у накладних помилки, він може повідомити фіскалів про це шляхом подання додатка Д7. Що це за додаток і як його заповнити, ми розповімо далі.