Теми статей
Обрати теми

Заповнюємо декларацію з ПДВ

Децюра Сергій, податковий експерт, Казанова Марина, податковий експерт, Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 37
Друк
У статті розглянемо алгоритм заповнення розділу I, II, III декларації з ПДВ. Покроково розберемо заповнення кожного рядка з урахуванням останніх змін, внесених у форму декларації наказом Мінфіну від 28.12.2022 № 463.

Важливі моменти:

1. Усі показники розділу I декларації заповнюються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

2. У колонці А проставляються обсяги постачання без урахування ПДВ, сума податку вказується у колонці Б.

Рядок декларації / код додатка

Опис

1

Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставками 7 % і 14 %, крім ввезення товарів на митну територію України:

Безпосередньо рядок 1 не заповнюється, а заповнюються його підрядки: 1.1, 1.2 та 1.3. В них відображають операції з (1) постачання товарів на митній території України та (2) постачання послуг, місце постачання яких відповідно до правил ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України, які

1) оподатковуються ПДВ за основною ставкою 20 % (ряд. 1.1), за ставкою 7 % (ряд. 1.2) або за ставкою 14 % (ряд. 1.3);

2) дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на звітний місяць.

Важливо! Платник повинен декларувати ПДВ-зобов’язання (ПЗ) в періоді, на який припадає дата їх виникнення (як правило — це період першої події), незалежно від факту реєстрації податкової накладної (ПН). Навіть якщо ПН заблоковано, платник не має права відкласти відображення ПЗ.

Помилкові/зайво складені ПН (без факту здійснення господарської операції) в декларації не відображаються (див., зокрема, роз’яснення в категорії 101.24 БЗ).

У рядках 1.1, 1,2 та 1.3 не відображають «компенсуючі» ПЗ за п. 198.5 ПКУ та п. 199.1 ПКУ (такі ПЗ декларують у рядках 4.1 — 4.3 декларації).

У табл. 1.1 додатка Д1 розшифровують виключно ПН (ПЗ за якими відображено в рядках 1.1, 1.2 та 1.3 звітної декларації), які не зареєстровані в ЄРПН на дату подання декларації. Розшифровувати ПЗ за зареєстрованими ПН не потрібно.

Зверніть увагу! Якщо ПН (ПЗ за якою відображено в підрядках 1.1, 1.2, 1.3) не буде зареєстровано на дату подання декларації, у платника, як тільки він подасть декларацію, виникне ΣПеревищ

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі