Теми статей
Обрати теми

Інвентаризація на вимогу податкової

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 38
Друк
Читачі повідомляють, що зараз на практиці усе частіше податківці вимагають від платників проведення інвентаризації. І бажають бути присутніми при проведенні. Найбільше випадків пов’язані з відшкодуванням ПДВ, сплатою акцизного податку, але це далеко не всі ситуації. Читачів цікавлять права податківців щодо цього, нюанси таких інвентаризацій «на вимогу», наслідки відмови від проведення тощо. Тому сьогодні знов повертаємось до цієї теми і з урахуванням специфіки воєнного часу.

Право на проведення

Норма п.п. 20.1.9 ПКУ надає фіскалам право вимагати під час перевірок (!) від платників проведення інвентаризації основних засобів (ОЗ), товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), коштів, зняття залишків ТМЦ, готівки з використанням інформації та документів щодо результатів такої інвентаризації за наслідками таких перевірок або під час наступних заходів податкового контролю.

Це право податківців підтверджує і п. 7 розд. І «інвентаризаційного» Положення № 879*.

* Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879.

Як бачимо, висувати такі вимоги вони мають право лише під час проведення перевірок платників. Оскільки камеральні перевірки фіскали проводять у своїх приміщеннях, використовуючи дані звітності платників та своїх систем електронного адміністрування, то вважаємо, вимагати від платника провести інвентаризацію вони можуть лише під час документальних або фактичних перевірок.

Але в останні часи, як відомо, з причини сovid-пандемії, яку раптом «поглинув» воєнний стан, перевірочні можливості фіскалів надто обмежені.

Особливості воєнного стану

Дозволені види перевірок. Отже, спочатку подивимось, які перевірки є зараз дозволеними, щоб зрозуміти, у яких саме випадках під час війни фіскали можуть скористатись цим правом «інвентар-вимоги» з п.п. 20.1.9 ПКУ.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі