Теми статей
Обрати теми

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Вересень, 2023/№ 72
Друк
Практично у кожного роботодавця є працівники, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тож пропонуємо розглянути, хто має право на таку відпустку? Які документи потрібні для її оформлення? Чи можливий достроковий вихід на роботу з відпустки для догляду за дитиною до 3 років? Не обійдемо стороною й інші питання, які стосуються такої відпустки. Також продемонструємо на прикладах, як відображати відпустку для догляду за дитиною в Об’єднаному звіті.

Кому надається?

Особливості надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначені ст. 179 КЗпП, а також ст. 18, 20 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96 — ВР (далі — Закон про відпустки).

Така відпустка є соціальною. Право на неї виникає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. І якщо скористатися відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами може, звичайно, лише мати дитини, то піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років може за бажанням:

— один з батьків дитини — мати чи батько;

— один з родичів, який фактично доглядає за дитиною, — дід, баба чи інші родичі. З положень ст. 251 КЗпП можна зробити висновок, що такими родичами є брати, сестри і діти подружжя;

— особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;

— один із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Одночасно скористатися відпусткою для догляду за однією дитиною до 3 років декілька осіб, що мають право на таку відпустку, не можуть

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі