Малоцінка — МШП, МНМА або витрати? Нерідко виникають питання стосовно того, куди віднести придбані матеріальні цінності, які призначені для неодноразового використання, але при цьому мають або незначну вартість, або нетривалий строк корисного використання? Коли їх слід визнавати малоцінними та швидкозношуваними предметами (МШП), коли малоцінними необоротними матеріальними активами (МНМА), а коли витратами чи частиною первісної вартості? Розберемося зараз із цими питаннями.
Військовий облік жінок: кому дорога в ТЦК з 1 жовтня? Грудень 2021 року. З’являється наказ Міноборони від 11.10.2021 № 313, а слідом наша стаття «Жінки — військовозобов’язані. Тепер майже всі» // «Податки & бухоблік», 2021, № 103. Пам’ятаєте той шквал емоцій? А чи знаєте, чим все це дійство закінчилося? Приєднуйтеся до розмови. Поговоримо, хто ж із жінок повинен стати на військовий облік та коли це потрібно зробити.
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років Практично у кожного роботодавця є працівники, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тож пропонуємо розглянути, хто має право на таку відпустку? Які документи потрібні для її оформлення? Чи можливий достроковий вихід на роботу з відпустки для догляду за дитиною до 3 років? Не обійдемо стороною й інші питання, які стосуються такої відпустки. Також продемонструємо на прикладах, як відображати відпустку для догляду за дитиною в Об’єднаному звіті.
Звітуємо із сільгоспЄП після скасування спецЄП Підприємство ще у 2022 році стало платником спецЄП. До обрання спецЄП воно було платником сільгоспЄП. З 01.08.2023 підприємство повернулося на свою стару систему оподаткування. В який строк слід подати звітність з сільгоспЄП після скасування спецЄП? Чи потрібно заповнювати додаток з виконання мінімального податкового зобов’язання (далі — МПЗ)?
Чи є порушенням сплата ЄП груп 1 та 2 після вихідних? З 01.08.2023 можливість не сплачувати ЄП груп 1 та 2 суттєво обмежена*. Ось і доводиться згадувати старі правила сплати ЄП. Пам’ятається, йшлося там про 20-те число поточного місяця. Так треба сплатити до 20-го, не пізніше 20-го чи можна й після 20-го, якщо 20-те припало на вихідний? Зараз і розберемося.
Кілька відряджень одне за одним: повертати залишок першого авансу чи ні? Працівник перебував у відрядженні з 3 по 13 серпня 2023 року. Перед від’їздом отримав аванс у сумі 900 грн, з яких витратив 600 грн. З 28 серпня по 10 вересня працівника направляють в інше відрядження. Чи можна не вимагати від нього повернення залишку попереднього авансу в сумі 300 грн, а зарахувати в рахунок авансу на наступне відрядження?