Теми статей
Обрати теми

Витрати під час вимушеного простою та тимчасової зупинки діяльності: бухоблік і прибуток

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Вересень, 2023/№ 75
Друк
Багатьох суб’єктів господарювання війна змусила на тривалий час заморозити свою діяльність. Але навіть під час вимушеного простою підприємства продовжують нести певні витрати. З’ясуємо, як у період повної бездіяльності (простоювання) обліковувати амортизацію основних засобів (ОЗ), витрати на оплату праці працівників і загальновиробничі витрати (ЗВВ).

Амортизація ОЗ у період простою

Під простоєм розуміють тимчасове призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП). Тобто одна з причин простою — форс-мажорні обставини, котрими наразі є російська збройна агресія (див. лист ТПП від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1).

Бухоблік. За вимогами п. 23 НП(С)БО 7 «Основні засоби» амортизацію нараховують протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який підприємство встановлює при визнанні ОЗ активом (зарахуванні на баланс). Призупиняють амортизувати об’єкт ОЗ виключно на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації (пп. 23, 29 НП(С)БО 7 і пп. 24, 27 Методрекомендацій № 561*).

* Методрекомендації з бухобліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну від 30.09.2003 № 561.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі