Теми статей
Обрати теми

Спрощена фінансова звітність — 2023: тонкощі подання

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Скорочена за показниками фінансова звітність призначена для чітко визначеної категорії підприємств. Хто потрапляє у коло щасливців? За якими формами має звітувати і коли подавати? А якщо розмірність підприємства змінилася, що тоді? Давайте з’ясуємо.

Хто має звітувати за спрощеними формами?

Зміст і форми скороченої фінансової звітності та порядок її заповнення встановлює НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність». Таких форм два різновиди:

— фінансова звітність малого підприємства (додаток 1 до НП(С)БО 25), що включає Баланс (форма № 1-м) і Звіт про фінансові результати (форма № 2-м);

— фінансова звітність мікропідприємства (додаток 2 до НП(С)БО 25) у складі Балансу (форма № 1-мс) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-мс).

Для кого саме призначена така спрощена фінзвітність, наведено у табл. 1.

Зауважте! Наразі єдиноподатники групи 3 за ставками 3 і 5 % прямо не названі ні у п. 2 Порядку № 419*, ні у п.п. 2 п. 2 розд. І НП(С)БО 25 серед тих, хто може складати фінзвітність мікропідприємства у складі форм № 1-мс і № 2-мс (див. статтю «Єдиноподатники! Для фінзвітності — орієнтуйтеся на категорію підприємства» // «Податки & бухоблік», 2022, № 93).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі