Закон про збільшення податків: у жовтні — НІ Дивна річ. Депутати дуже поспішали прийняти Закон про підвищення податків. Вочевидь щоб зміни стартували вже в жовтні. Але Закон не набуде чинності в жовтні. То що відбувається? З’ясовуємо.
Донорам — шана, повага та пільги Законодавство вимагає від роботодавців надавати донорам крові та її компонентів певні соціальні гарантії. Це і увільнення від роботи в день донації зі збереженням середнього заробітку, і надання додаткового оплачуваного дня відпочинку, і виплата лікарняних у розмірі 100 % незалежно від стажу. Про пільги для донорів і буде наша подальша розмова.
Гарантії донорам: особливі випадки Про загальні правила надання пільг донорам крові та її компонентів ми розповіли у статті «Донорам — шана, повага та пільги» // «Податки & бухоблік», 2024, № 88. Зараз же поговоримо про те, як згадані пільги працюють в особливих випадках.
Добровільне медичне страхування за рахунок підприємства Не секрет, що на багатьох підприємствах добровільне медичне страхування є складовою соцпакета. Така його популярність викликана, зокрема, пільгами в оподаткуванні страхових платежів / внесків за договорами добровільного медичного страхування, здійснених роботодавцями за найманих працівників. Тому сьогодні пропонуємо проаналізувати, які запитання виникають у роботодавців у частині застосування зазначених пільг та що на ці запитання відповідають податківці. Крім того, не залишимо вас і без власної аналітики. Тож поїхали!
Нова компенсуюча ПН з типом причини «13» З 01.10.2024 податкова накладна (ПН), складена на компенсуючі податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ з типом причини «13» (негосподарське використання), заповнюється за новими правилами. Про них ми детально розповідали в статті «Компенсуюча податкова накладна» // «Податки & бухоблік», 2024, № 79*. Однак на практиці у платників виникли деякі питання стосовно застосування нових правил. Розглянемо ці питання.
Послуги від нерезидента неплатнику ПДВ: як виправити помилку в Розрахунку зобов’язань? Чи можна виправити помилку в Розрахунку зобов’язань неплатника ПДВ, який отримав оподатковувані послуги від нерезидента з місцем постачання на митній території України? Як заповнити такий уточнюючий Розрахунок? Яка відповідальність буде, якщо взагалі не нарахували зобов’язання і не подали Розрахунок? Зараз все з’ясуємо!
Заповнення звітів 1-ВП та 1-ОП: запізнілі настанови від ДПСУ Перший досвід «експлуатації» нових алко-тютюново/РЕС-звітів за формами № 1-ВП та № 1-ОП викликав низку питань у користувачів-звітувальників. Відповіді на них ДПСУ частково виклала в БЗ-консультаціях, а здебільшого — у своїх рекомендаціях по заповненню цих звітів, викладених на сайті ДПСУ*. Сьогодні ми для наших зацікавлених читачів коротко (тезами) викладемо ці відповіді фіскалів.