№4

Податки & бухоблік, січень, 2025/№ 4 Інші номери журналу ›
  • Нова форма ТТН: бланк для скачування Історія застосування товарно-транспортної накладної (ТТН) пам’ятає різне: її то скасовують, то знову повертають в ужиток, то вводять обов’язкову форму, то послаблюють вимоги і дозволяють виписувати ТТН у довільній формі. Що ж відбулося цього разу?
  • Прибуткова декларація за 2024 рік: загальні правила складання і подання Процес заповнення декларації з податку на прибуток і додатків до неї потребує враховувати безліч нюансів і особливостей. Тож у цьому тематичному номері ми зосередимося на ключових моментах складання і подання прибуткової декларації. При цьому, безумовно, врахуємо зміни до Податкового кодексу, які набрали чинності протягом 2024 року, а також оновлення, внесені до форми декларації з податку на прибуток. Але насамперед відповімо на нагальні питання: хто, куди, як і в який строк має подати річну декларацію, а також наведемо основні правила її заповнення та подання.
  • Специфіка прибуткового звітування — 2024 колишніх єдинників Розглянемо окремо нюанси звітування з податку на прибуток за 2024 рік тими платниками, хто повернувся / перейшов у цьому звітному році на загальну систему зі спрощеної. Обговоримо, зокрема, питання строків подання декларації з податку на прибуток за 2024 рік, особливості її заповнення, визначення періодів, доходів тощо такими ексЄП-платниками.
  • Заповнюємо покроково декларацію з податку на прибуток — 2024 Розглянемо детально механіку заповнення полів і рядків декларації з податку на прибуток. А позаяк затвердженого порядку заповнення прибуткової декларації немає, орієнтуватися будемо на норми ПКУ, виноски-підказки в самій формі декларації та роз’яснення контролерів.
  • Додаток АВ — дивідендні аванси Додаток АВ до рядка 20 АВ річної декларації з податку на прибуток мають заповнити і подати платники, які протягом 2024 року виплачували (!) дивіденди (п.п. 14.1.49 ПКУ). Тобто якщо дивіденди були лише нараховані, але у 2024 році не виплачені, то заповнювати додаток АВ не потрібно.
  • Додаток ЗП — зменшення нарахованої суми податку Додаток ЗП розшифровує показник рядка 16 ЗП декларації з податку на прибуток. Тут визначають загальну суму, на яку можна зменшити податок на прибуток, нарахований за звітний період.
  • Додаток ПН — податок з нерезидентів У додатку ПН до податкової декларації з податку на прибуток наводять інформацію про податок з доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України (податок на репатріацію). Цей додаток розшифровує інформацію, зазначену в рядку 23 ПН прибуткової декларації. Про те, які платники, у яких випадках мають сплачувати податок на репатріацію і подавати додаток ПН до прибуткової декларації, а також щодо деталей заповнення цього додатка — читайте у цьому матеріалі.
  • Додаток ТЦ — трансфертне ціноутворення Додаток ТЦ до декларації з податку на прибуток заповнюють тільки платники податку на прибуток, що здійснюють контрольовані операції. Всі інші платники обходять його стороною. Тому далі давайте пригадаємо, які платники податку на прибуток подають цей додаток разом із декларацію з податку на прибуток за 2024 рік і як його заповнити.
  • Додаток РІ — податковоприбуткові різниці (ч. 1) У додатку РІ наводиться інформація про загальну величину податкових різниць, на які збільшується та зменшується бухгалтерський фінрезультат. Цей додаток дуже місткий. Але заповнювати всі його рядки навряд чи всім доведеться. Щоб було зрозуміліше, коли які рядки заповнюють і в якому порядку, поговоримо про це далі.
  • Додаток РІ — податковоприбуткові різниці (ч. 2) Продовжуємо нашу розмову про заповнення рядків різничного додатка РІ до прибуткової декларації. Початок див. у статті «Додаток РІ — податковоприбуткові різниці (ч. 1)» // «Податки & бухоблік», 2025, № 4.
  • Додаток ПЗ — неоподатковуваний прибуток Додаток ПЗ до рядка 05 ПЗ прибуткової декларації зобов’язані подавати підприємства, які здійснюють види діяльності, звільнені від оподаткування за ст. 142, підрозд. 4 розд. ХХ і п. 68 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. У ньому пільговики звітують про результати пільгованої діяльності. Інші суб’єкти господарювання цей додаток не заповнюють і не подають.
  • Додаток АМ — амортизація Додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ заповнюють тільки високодохідники і малодохідники-добровольці, які ведуть окремий податковий облік основних засобів (ОЗ) і нематеріальних активів (НМА) та визначають амортизаційні різниці, установлені пп. 138.1 і 138.2 ПКУ.
  • Додаток ЦП — цінні папери Додаток ЦП до рядків 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ заповнюють високодохідники і малодохідники-добровольці, які здійснюють операції з цінними паперами і розраховують ціннопаперові податковоприбуткові різниці за п. 141.2 ПКУ. У ньому визначають окремий загальний податковий фінрезультат від операцій з продажу та іншого відчуження цінних паперів за звітний період і розшифровують показники рядків 4.1.3 ЦП і 4.1.4 ЦП додатка РІ.
  • Додаток ПП — інформація про суми податкових пільг Платники податку на прибуток, які не сплатили до бюджету податок на прибуток у зв’язку з отриманням податкових пільг, мають подати разом із декларацією з податку на прибуток додаток ПП. Тому сьогодні нагадаємо, коли саме платнику податку на прибуток слід заповнювати цей додаток при звітуванні за 2024 рік.
  • Додаток КІК — контрольовані іноземні компанії Додаток КІК до декларації з податку на прибуток заповнюють не всі платники податку на прибуток, а тільки ті, які володіють або контролюють іноземні компанії (КІК). Всі інші платники податку такий додаток не подають. Тому далі давайте поговоримо про те, які платники податку на прибуток подають цей додаток разом із декларацією з податку на прибуток за 2024 рік і як його заповнити.
  • Додатки МПЗ та МПЗ-З — розрахунок загального МПЗ за 2024 рік Платники податку на прибуток, які є власниками і користувачами сільгоспугідь, за результатами роботи у 2024 році мають рахувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) у окремих додатках МПЗ, які подаються лише з річною декларацією з податку на прибуток. Про те, хто має рахувати МПЗ і як це зробити, поговоримо далі.
  • Додаток ДІЯ: розрахунок податку на операції резидента Дія Сіті — платника ПВК Додаток ДІЯ до рядка 06.3 ДІЯ декларації з податку на прибуток подають не всі платники й навіть не всі резиденти Дія Сіті, а лише ті з останніх, хто вирішив оподатковувати прибуток на особливих умовах. Тобто хто замість сплати податку на прибуток за загальними правилами обрав сплату аналога податку на виведений капітал (далі — ПВК). Поговоримо, як заповнити цей додаток при звітуванні за 2024 рік.
  • Додаток ОВ — авансові внески з обмінних пунктів Додаток ОВ до рядка 26 ОВ декларації з податку на прибуток призначений для прибутківців, які провадять діяльність із торгівлі валютними цінностями у готівковій формі. У цьому додатку такі платники розраховують щомісячні суми авансових внесків із пунктів обміну іноземних валют і визначають загальну суму авансових внесків, що сплачена у звітному (податковому) періоді.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі