Виправлення помилок у декларації з ПДВ: основи Не помиляється лише той, хто нічого не робить, — це особливо справедливо, коли мова йде про такий непростий податок, як ПДВ. Причини помилок у ПДВ-декларації можуть бути різними: десь щось упустили, десь помилки дістали у спадок, а іноді «допомогли» обставини. Буває навіть так, що доводиться уточнювати звітність попри те, що діяли відповідно до вимог законодавства. Тож цей випуск ми повністю присвячуємо темі виправлення помилок у ПДВ-звітності. А почнемо з базових правил самовиправлення з ПДВ.
Як виправити помилки в додатках до декларації з ПДВ? Як чином виправляють помилки, допущені в додатках до ПДВ-декларації? В яких випадках достатньо лише уточнити рядки, які потребують виправлення, а я яких потрібно повністю переписувати показники? Про це і розповімо в статті. Тим більше, що після минулорічного оновлення ПДВ-звітності в питанні виправлення додатків відбулися певні зміни.
Старі ПДВ-помилки: виправляємо новим УР Після оновлення ПДВ-звітності діють нові форми не лише декларації з ПДВ, а й уточнюючого розрахунку (УР). Як за допомогою нового УР виправляти помилки у старих ПДВ-деклараціях? У статті наведемо практичні поради для бухгалтерів.
Особливості виправлення ПДВ-помилок у воєнний час Через введення воєнного стану виправляти помилки, які були допущені у раніше поданій декларації з ПДВ, слід з урахуванням певних особливостей. Про те, що це за особливості, ми і поговоримо далі.
Строк давності та виправлення помилки в декларації з ПДВ Загальновідома норма ПКУ про те, що виправити помилку (в т. ч. і в декларації з ПДВ) можна тільки в межах строку давності, встановленого ст. 102 ПКУ. Начебто все просто. Проте навколо строку давності крутиться безліч питань. Та і відповідь на найголовніше — як розрахувати 1095 днів з урахуванням усіх продовжень, — не така проста, як здається на перший погляд.
УР на зменшення після граничного строку подання, але до граничного сплати Після граничної дати подання декларації, але ще до строку сплати виявили завищення ПДВ. Якщо одразу подати уточнюючий розрахунок (УР) на зменшення податкових зобов’язань (ПЗ), чи вдасться сплатити вже скориговану суму податку? З’ясуємо, за яких умов це можливо і як правильно діяти.
Виправлення помилок у декларації з ПДВ та ΣПеревищ Інколи помилки в декларації ПДВ можуть призвести до появи показника ΣПеревищ, який зменшує регліміт. Та ще гіршою є ситуація, коли такий показник з’являється після виправлення помилки. Це при тому, що виправляв таку помилку платник правильно. Тож в яких випадках платнику слід бути особливо уважним, щоб не втратити безповоротно регліміт?
Виправлення помилки, допущеної в даті податкових зобов’язань з ПДВ Підприємство склало ПН на дату відвантаження товару. Але згодом виявилося, що відвантаження — це друга подія. Першою є оплата, яка надійшла від контрагента у попередньому місяці. На отриманий аванс ПН не складали. У зв’язку з цим податок одного місяця у декларації з ПДВ виявився заниженим, а іншого — завищеним. Як краще виправити таку помилку: спочатку подати уточнюючий розрахунок (УР) на зменшення, а потім на збільшення чи навпаки?
Виправляємо помилки у від’ємному значенні ПДВ: покроковий алгоритм Помилки у від’ємному значенні (ВЗ) з ПДВ можуть перетікати до наступних декларацій і впливати на розрахунки з бюджетом. Як визначити, скільки періодів потрібно уточнити, та як правильно врахувати виправлення у поточній декларації, — розповідаємо з практичними прикладами.
ПДВ-помилки: алгоритм виправлення у бухобліку Знайшли помилку в декларації з ПДВ, а причина — у бухобліку? Тоді виправляти доведеться не лише податкову звітність, а й бухгалтерські дані. Покажемо покроково, як це зробити правильно, з прикладами та ґрунтовними поясненнями.