№47

Податки & бухоблік, червень, 2025/№ 47 Інші номери журналу ›
  • Індексуємо зарплату за липень 2025 року У статті «Вже індексувати зарплату чи ще ні?» // «Податки & бухоблік», 2025, № 39 ми попереджали, що в липні 2025 року, скоріш за все, повернеться індексація. Що ж, так і сталося. Липень є першим місяцем 2025 року, коли з’являється право на індексацію в окремих працівників. Січень — червень 2025 року — без індексації.
  • Відпускні: якщо у розрахунковому періоді відсутній заробіток Ситуації, коли працівник йде у відпустку й при цьому у нього немає зарплати або взагалі відсутній розрахунковий період, непоодинокі у бухгалтерській практиці. Для таких випадків не підходить загальний алгоритм розрахунку відпускних, про який детально розповідали у статті «Розрахунок відпускних у 2025 році: все, що потрібно знати» // «Податки & бухоблік», 2025, № 41. Треба застосовувати інший порядок. Про те, який саме і піде мова у цій статті.
  • Псування імпортного товару і компенсуючий ПДВ Підприємство імпортувало товар. У первісну вартість включені додаткові витрати: мито, послуги митного брокера, транспортування товару до складу підприємства. Зараз частину цього товару потрібно списати у зв’язку з його псуванням. З якої бази нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ? Чи потрібно їх нараховувати з вищезазначених додаткових витрат або достатньо тільки взяти договірну вартість товару?
  • Щорічна основна відпустка: коли днів стало менше Частину року працівник не працював у зв’язку з відпусткою без збереження заробітної плати або призупиненням дії трудового договору. Як у такому разі порахувати тривалість щорічної основної відпустки? Що робити, якщо працівник відгуляв більше, ніж йому належить? Як бути, коли не вистачає днів для надання неподільної частини відпустки? Читайте далі, і ви дізнаєтеся відповіді на ці запитання.
  • Які строки оскарження рішень податківців? Оскарження рішень податкових органів — важливий інструмент захисту прав платників. Але ефективність такого захисту значною мірою залежить від дотримання строків подання скарги або позову. У цій статті ви знайдете короткий путівник щодо строків та особливостей оскарження, зокрема податкових повідомлень-рішень (ППР) та рішень про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (ПН/РК) — з урахуванням умов воєнного стану та актуальної судової практики.
  • Додавання алкоголю до страв та напоїв: ліцензія та інші проблеми До нас звернулись читачі із запитанням: чи потрібно, починаючи з цього року, при додаванні бренді, рому, лікерів тощо у каву, гарячий шоколад, чай придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?.. Занепокоєння у читачів викликав матеріал, розміщений на сайті Державної регуляторної служби (ДРС)*. Давайте разом поглянемо, чи відбулися зараз якісь зміни у цьому питанні?
  • Відсутні документи на перевезення товару: куди списати оплату? Підприємство сплатило за доставку товару, але ТТН та договір перевезення не отримало. Оскільки немає документів на перевезення, то, зважаючи на позицію податківців, прийнято рішення не відображати витрати з послуг перевезення. Як у такому випадку бути з незакритою дебіторською заборгованістю за сплаченими послугами перевезення?
  • Перевищили ліміт у 2024: чи може юрособа повернутися на ЄП у 2025 За матеріалами категорії 108.01.01 Бази знань
  • Компенсація відпустки — 2025 Чи всі невикористані відпустки підлягають грошовій компенсації? Чи має працівник право на компенсацію без звільнення? Чи важливо при обчисленні відпускної компенсації, коли саме працівник набув право на дні відпустки? Як розрахувати середньоденну зарплату для обчислення суми компенсації? Якщо ви ставите перед собою ці або подібні запитання, читайте нашу статтю і отримуйте відповіді на них.
  • Імпорт без ввезення: як облікувати? Підприємство (платник податку на прибуток і ПДВ) придбало товар у нерезидента і реалізувало такий товар іншому нерезиденту за кордоном — без ввезення в Україну. Як ці операції відобразити в обліку? Що буде при цьому з податком на прибуток і ПДВ?
  • Податок на нерухомість і трансформаторна станція: позиція ДПС щодо долі споруд Лист ДПСУ від 12.05.2025 № 2605/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК
  • Сонячна електростанція у платника сільгоспЄП: чи можливо? Підприємство — платник сільгоспЄП вирішило встановити на даху виробничого приміщення (току) сонячну електростанцію. В основному вироблена електроенергія йтиме на живлення виробничого приміщення. Але якщо буде утворюватися її надлишок, то підприємство має намір його продавати. Чи можна це робити на сільгоспЄП, чи потрібна для цього ліцензія і які наслідки цієї операції для акцизного податку?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі