(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22/1
  • № 22
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/14
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2017/№ 24

Останній місяць роботи: як індексувати зарплату працівника

Працівник бюджетної установи (оплата праці за Єдиною тарифною сіткою) звільняється 6 грудня 2017 року (останній робочий день). Нарахована зарплата за 4 відпрацьовані робочі дні склала 640 грн., компенсація за невикористану відпустку — 710,92 грн. Чи індексувати зарплату такому працівникові? Якщо так — як розрахувати суму індексації, якщо нарахована зарплата за грудень 2017 року менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи?

Право на індексацію в місяці звільнення

Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII, а також Порядок № 1078 (далі — Порядок № 1078) не встановлюють обмеження для індексації зарплати працівників ні в місяці прийому на роботу, ні в місяці звільнення. Право на поточну індексацію зарплати працівників залежить виключно від місяця останнього підвищення окладу за займаною посадою (так званий «базовий» місяць) і від приросту індексу споживчих цін (рівня інфляції).

Це означає, що працівник, який звільняється, також має право на індексацію своєї зарплати, як і інші працівники. Звичайно ж за умови, що таке право настало.

Для працівників з оплатою за Єдиною тарифною сіткою (далі — ЄТС) «базовим» місяцем є січень 2017 року*. Уперше право на індексацію зарплати таких працівників настало в червні 2017 року (коефіцієнт індексації складав 3,7 %). А в грудні 2017 року зарплату працівників індексують уже на коефіцієнт 10,2 %**.

* На думку Мінсоцполітики, з метою забезпечення єдиного підходу при розрахунку коефіцієнтів індексації для усіх працівників 1 — 25-го тарифних розрядів за ЄТС ІСЦ розраховується з лютого 2017 року, тобто січень 2017 року є «базовим» місяцем для всіх працівників з оплатою за ЄТС з 1-го по 25-й тарифний розряд (див. листи Мінсоцполітики від 03.05.2017 р. № 38/0/66-17 («Бюджетна бухгалтерія», 2017, № 20, с. 6) і від 12.06.2017 р. № 49/0/66-17 («ОП», 2017, № 13, с. 4)).

** Детальніше про індексацію грудневої зарплати працівників бюджетної сфери — в «ОП», 2017, № 23, с. 14.

У наведеному прикладі працівник бюджетної установи з оплатою за ЄТС звільняється в грудні 2017 року. У місяці звільнення його зарплату індексують на коефіцієнт індексації 10,2 %, як і для інших працівників з «базовим» місяцем — січень 2017 року.

З цим розібралися. А як визначити суму індексації зарплати в місяці звільнення працівника?

Сума індексації в місяці звільнення

Сума індексації визначається так: дохід (зарплату) працівника помножують на коефіцієнт індексації і ділять на 100. Це визначено абз. 6 п. 4 Порядку № 1078.

Зверніть увагу! Індексації підлягає оплата праці в грошовому вираженні, яка включає оплату праці за виконану роботу відповідно до тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок, постійних надбавок, доплат, премій тощо (абз. 4 п. 2 Порядку № 1078). При цьому виплати, які розраховують з середньої зарплати, не є об’єктами індексації (абз. 3 п. 3 Порядку № 1078). Це означає, що в наведеному прикладі компенсація за невикористану відпустку (710,92 грн.) індексації не підлягає. Індексувати слід тільки зарплату, нараховану за відпрацьований час, у розмірі 640 грн.

Важливо! Зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (ПМПО).

Тобто частина зарплати, що перевищує ПМПО, індексації не підлягає.

Коли зарплата перевищує прожитмінімум, питань з визначенням суми індексації зарплати не виникає — ПМПО помножуємо на коефіцієнт індексації. Як вчинити, якщо нарахована зарплата виявилася нижче цієї межі, як у наведеному в листі запитанні? На цей випадок Порядком № 1078 передбачено спеціальне правило (абз. 7 п. 4 цього Порядку):

У разі, коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Це ж правило застосовують і в разі, коли працівникові встановлений повний робочий час, але з якихось причин він відпрацював менше місячної норми робочого часу (наприклад, хворів, або знаходився у відпустці, або був відсутній з інших причин, був прийом/звільнення протягом місяця)*.

* Див. також лист Мінсоцполітики від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16.

Тобто у випадку не повністю відпрацьованого місяця суму індексації визначайте так:

Пояснимо це на умовах наведеного в листі прикладу.

Для працівників бюджетної установи з оплатою за ЄТС «базовий» місяць — січень 2017 року. Коефіцієнт індексації в грудні 2017 року для такого «базового» місяця складає 10,2 %. Отже, сума поточної індексації в грудні 2017 року для повністю відпрацьованого місяця на повній ставці складає:

1762 грн. х 10,2 % = 179,72 грн.,

де 1762 — розмір ПМПО в грудні 2017 року.

Водночас працівник звільняється 6 грудня 2017 року, тобто місяць відпрацював не повністю. Тому індексацію виплачують пропорційно відпрацьованим дням:

179,72 грн. : 20 роб. дн. х 4 роб. дн. = 35,94 грн.,

де 20 — кількість робочих днів у грудні 2017 року за графіком роботи (з урахуванням змін, внесених до ст. 73 КЗпП згідно із Законом України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» від 16.11.2017 р. № 2211-VIII);

4 — кількість відпрацьованих днів з 1 по 6 грудня 2017 року включно.

бюджетна установа, звільнення працівника, індексація зарплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті