Запитували — відповідаємо: відпустки, ЄСВ та інше «зарплатне»

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2019/№ 30
Після невеликої перерви рубрика «Запитували — відповідаємо» знову з вами. У чаті, який розміщений на порталі «Бухгалтер.ком.юа», не вщухають «оплатно-трудові» запитання. Звісно, у літній період велика частина з них належить відпускній темі. Однак не обходять стороною й інші запитання, зокрема такі, що стосуються документального оформлення трудових відносин, сплати ЄСВ з МЗП тощо. Сьогодні ви знайдете відповіді на найпоширеніші та найцікавіші з них.

№ з/п

Запитання

Відповідь

ВІДПУСТКИ

1

Із фізособою укладено ЦПД з 10.06.2019 р. по 14.08.2019 р. Чи нараховується йому компенсація за невикористану відпустку після закінчення дії договору?

Нагадаємо: у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 84 КЗпП, ст. 24 Закону про відпустки).

При цьому згідно з ч. 1 ст. 2 Закону про відпустки право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Водночас ЦПД* регулюється положеннями ЦКУ.

Тож компенсації за невикористану відпустку та ЦПД, як паралельні прямі, не перетинаються, оскільки за такими договорами відпустка не надається

* Детальніше про укладення ЦПД із фізособою читайте у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2018, № 14, с. 25.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити