Коригування відпускних-2019: основні правила та нюанси розрахунку

В обраному У обране
Друк
Остапчук Олександр, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2019/№ 21
Підвищення посадових окладів є приємною подією для кожного працівника бюджетної установи. Проте це додає роботи бухгалтерам, особливо в період відпускного сезону. Чому? А тому, що бюджетні установи зобов’язані проводити коригування «середньої» при розрахунку відпускних на коефіцієнт підвищення посадових окладів. Про те, як правильно відкоригувати відпускні, читайте в цій статті.

ТОП-10 «коригувальних» правил

Основна мета коригування — не допустити заниження середнього заробітку при підвищенні посадових окладів. Так, п. 10 Порядку № 100 передбачено, що в разі підвищення посадових окладів як у розрахунковому періоді, так і в періоді, коли за працівником зберігався середній заробіток, зарплату коригують на коефіцієнт підвищення посадового окладу (тарифної ставки).

Нижче наведемо основні «коригувальні» правила, на які слід звернути увагу бухгалтеру при нарахуванні відпускних.

Підвищення окладів відбулося тільки згідно з актами законодавства

Коригування провадиться, якщо підвищення окладів (тарифних ставок) пов’язане з положеннями актів законодавства, а також рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах).

Зауважимо, що в бюджетних установах посадові оклади підвищують тільки згідно із законодавством. Як правило, основний фактор, що впливає на підвищення окладів, — законодавче підвищення соціальних стандартів, зокрема збільшення ПМПО з 1 січня поточного року* (з 01.01.2019 р. — 1921 грн.).

* Детальніше про вплив зазначеного показника на розміри окладів працівників бюджетної сфери читайте у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 1-2, с. 16.

«Середню» коригують тільки в разі підвищення окладів

Це означає, що «точкою відліку» для коригування є виключно підвищення окладу (тарифної ставки).

Збільшення розміру таких складових зарплати працівника, як надбавки, доплати, премії, не є підставою для проведення коригування.

Коригування здійснюють, якщо підвищення окладів відбулося в розрахунковому періоді або в періоді збереження середнього заробітку

Як уже зазначалося вище, коригування передбачено (п. 10 Порядку № 100) для випадків, коли підвищення посадових окладів відбулося:

• у розрахунковому періоді;

• у періоді, коли за працівником зберігався середній заробіток.

Якщо оклад підвищено в розрахунковому періоді, то зарплату коригують за проміжок часу до підвищення на коефіцієнт підвищення (абз. 1 п. 10 Порядку № 100). Зарплату в місяці розрахункового періоду, в якому було підвищення зарплати, не коригують (див. схему на рис. 1).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити