Складні пологи: оплачуємо додатковий лікарняний «Декретний» лікарняний продовжили ще на 14 днів. Що потрібно знати бухгалтерові і кадровику в такій ситуації? Як розрахувати додаткову допомогу? Як правильно її показати у звітності? Розкладемо все по поличках. Відразу зазначимо, що йтиметься виключно про страхові випадки, коли процес пологів відрізняється від нормальних. Кваліфікувати такі пологи повинен медичний працівник. А наше завдання — розібратися: що робити з тим документом, який цей медичний працівник випише вашій працівниці.
Минув строк позовної давності — отже, заборгованість безнадійна! Є гарна новина! Мінфін наказом від 03.04.2018 р. № 400 видав Узагальнюючу податкову консультацію (далі — УПК № 400), що стосується визнання в податковому обліку заборгованості безнадійною внаслідок закінчення строку позовної давності. І вона має дуже важливий висновок, який повинен «утихомирити» ДФСУ в цьому питанні.
Розблоковуємо податкову накладну / розрахунок коригування Що робити, якщо ПН/РК заблокували? Як домогтися відновлення реєстрації ПН/РК? Які документи подавати, в якій формі і в які строки? Відповіді на ці запитання — у сьогоднішній статті.
Висновок ТПП про віднесення товару до певного коду УКТ ЗЕД — обов’язковий для платника і ДФС На практиці повсюдно в бухгалтерів виникає проблема з визначенням кодів УКТ ЗЕД за тими чи іншими товарами. І проблема ця зовсім не надумана. Адже, на жаль, помилки в коді достатньо, щоб покупець втратив податковий кредит за податковою накладною (як показує практика, ДФС поки що не серйозно сприймає норму п. 201.10 ПКУ, згідно з якою зареєстрована податкова накладна є достатньою підставою для відображення податкового кредиту). При цьому іронія в тому, що якщо запитати код товару в податківців, вони не нададуть відповіді, а замість цього відішлють до ТПП.
Готуємося до заокруглення сум готівки в чеках З 01.07.2017 р., як ви, ймовірно, вже чули (про цю новину не сурмив хіба що ледачий) запрацюють нові правила заокруглення сум у чеках, продиктовані поступовим виведенням з обігу монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Діяти такі правила будуть тільки при проведенні розрахунків готівкою. Пропонуємо розібратися із цією новиною трохи детальніше.
Паливо за талонами: нюанси використання схеми Підприємство почало заправляти свої автомобілі за талонами. У зв’язку з цим виник привід для написання цієї статті, адже використання паливних талонів пов’язане з низкою запитань, відповіді на які ми і представляємо зараз вашій увазі.
Путівка коштом підприємства: а що з податками? Підприємство надає своїм працівникам безкоштовно (чи зі знижкою) путівки на оздоровлення і відпочинок. Який порядок оподаткування путівок у 2018 році? Що з ПДФО, ЄСВ, ПДВ, податком на прибуток? Як такі операції відображаються в бухобліку? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.
Фінзвітність за І квартал: хто «палить осторонь»? «Підкажіть, будь ласка, які підприємства повинні здавати баланс до статистики за І квартал 2018 (критерії для приватних юросіб)». Це запитання одного з наших читачів змусило нас повернутися до теми подання фінзвітності знову. Отже, давайте розставимо всі крапки над «і».
Важливі «акценти» декларації з екоподатку за І квартал Забруднюєте атмосферу? Чи робили це в минулому році (роках), а тепер відмовилися від видів діяльності, які спричиняють появу забруднюючих речовин? Якщо ви відповіли ствердно хоча б на одне з цих запитань, то ця стаття може стати вам у пригоді. У ній ви дізнаєтеся, що заслуговує на вашу увагу при поданні декларації або як зробити так, щоб не довелося подавати порожньої декларації.
Декларуємо рентну плату за надра: на що звернути увагу? Перший квартал позаду, а тому настав час звітної кампанії з низки податків/зборів/платежів, звітувати і розплачуватися за якими доводиться щоквартально. В їх числі й рентна плата за користування надрами в цілях, пов’язаних з видобуванням корисних копалин (у частині деяких копалин), а також у цілях, не пов’язаних із їх видобуванням. На що звернути увагу при поданні такої звітності?
За які розрахунки єдиноподатник може «злетіти» зі спрощенки? Підприємець-єдиноподатник групи 3 вирішив орендувати приміщення в юрособи. Юрособа пропонує розраховуватися за оренду продукцією, яку виробляє підприємець (акти оренди і видаткові накладні на товари виписувати однаковими сумами). Чи допустимо це? І як узагалі може розраховуватися єдиноподатник, щоб не втратити спрощенку? Про всі нюанси — прямо зараз!