Паливний бак — ніякий не акцизний склад! Формулювання ПКУ щодо паливних баків у транспортних засобах* (зокрема, пп. 14.1.6 і 14.1.6) прописані не кращим чином. Виходить, прямо зазначено, що такий бак не є акцизним складом «звичайним» (що й так зрозуміло, адже це не територія/приміщення). Але зі складу пересувних акцизних складів баки не виведені . Тому й виник привід для написання цього матеріалу.
ТТН-нововведення: оновлена форма і можливість складати в електронній формі Мінінфраструктури наказом від 03.06.2019 р. № 413 внесло зміни до Правил № 363*. Оновлено саму форму «загальної» ТТН — у ній скоротилася кількість реквізитів. І що найважливіше — з’явилася можливість оформляти електронні ТТН (е-ТТН). У цій статті ознайомимося з нововведеннями в оформленні ТТН і пройдемося основними питаннями, які найчастіше виникають із застосуванням цього транспортного документа.
Якщо директор підписав документи у відпустці… При перевірці фіскали спочатку зіставили дати відпусток директора з датами підписів на документах. Підписані директором під час відпустки документи перевіряючі визнали недійсними, оскільки вони нібито були підписані не уповноваженою особою. У результаті намагаються зняти витрати за операціями, які такими документами оформлялися. Наскільки таке правомірно і як із цим боротися, сьогодні й обговоримо.
Заповнення акцизних накладних: рекомендації щодо рекомендованої форми За операціями, що мали місце після 01.07.2019 р., податківці рекомендують складати акцизні накладні за рекомендованою формою*. Це логічно, що стара форма для цих цілей не зовсім підходить, але той факт, що вчергове ДФСУ з Мінфіном «гальмують прогрес», безумовно, створить нові проблеми платникам акцизного податку… Ми постараємося допомогти вам із заповненням проектної форми.
З 1 липня розслідуємо нещасні випадки по-новому Як кажуть у народі: «Ніхто ні від чого не застрахований». Рівною мірою цей вислів стосується і нещасних випадків. Що змінилося з 01.07.2019 р. у порядку розслідування нещасних випадків та профзахворювань на виробництві, розглянемо в цій статті.
Розробка ПЗ VS ІТ-пільга: відповідає Комітет ВРУ Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики (далі — Комітет) висловив свою позицію з приводу застосування ІТ-пільги за п. 26 підрозд. 2 розд. XX ПКУ до послуг з комп’ютерного програмування (послуг з розробки програмного забезпечення). І судячи з усього, погляди Комітету і фіскалів із цього питання розходяться.
Безкоштовні роздачі товарів у рекламних цілях: коли без ПДВ ДФСУ в ІПК від 23.05.2019 р. № 2343/6/99-99-15-03-02-15/ІПК конкретніше визначила, за яких умов безкоштовна роздача товарів у рекламних цілях не вимагає нарахування податкових зобов’язань з ПДВ. Отже, що ж потрібно для того, щоб обійтися без нарахування ПДВ при безкоштовних рекламних роздачах?
Чи може єдиноподатник «оПДВшнити» ремонт своєї автобетономішалки? Підприємець на єдиному податку (група 3, платник ПДВ) використовує автобетономішалку у своїй госпдіяльності. Періодично її потрібно ремонтувати (купувати запчастини). Чи можна включити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при купівлі запчастин і ремонті автобетономішалки?