ІПК: чи захищатиме вона платника з 01.01.2021 р.? Дуже бурхливі обговорення викликало питання про те, чи буде з 01.01.2021 р. індивідуальна податкова консультація (ІПК) звільняти платника, який діяв на її підставі, від штрафів та пені? Оливи до вогню підлили й самі податківці, які опублікували на своєму сайті повідомлення про те, що з 01.01.2021 р. ІПК більше не захищатиме платника від відповідальності. Щоправда, потім цю консультацію також поспішно видалили. Так буде чи ні? Давайте розберемося.
Адмінштрафи в період карантину Запитання. У період карантину (з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця, в якому закінчується карантин) не застосовуються штрафи за порушення податкового законодавства, вчинені в цей період. Від адмінштрафів такого звільнення немає. Якщо ми не встигаємо заплатити вчасно податок, граничний строк сплати якого припадає на карантин, — чи можна «проскочити» без адмінштрафу, чи штраф буде в обов’язковому порядку?
(НЕ) кінець карантину: згадуємо про головне Як випливало з постанови КМУ від 20.05.2020 р. № 392, дія карантину на території нашої країни повинна була завершитися вже 22 червня. А отже, закінчуються карантинні послаблення в податковій, штрафній, перевірочній та інших сферах. Але, за останньою інформацією, КМУ все-таки продовжив карантин до 31 липня. У цій статті давайте освіжимо в пам’яті, яку вигоду із цього зможе отримати бізнес. Але це, знову ж таки, за умови, що карантин продовжено на всій території України (поки офіційний текст не оприлюднений, мінімальна інтрига зберігається).
Нові підакцизні товари: що робити із залишками? З 23 травня поповнився список підакцизних товарів, що класифікуються до того ж як пальне. Якщо ви раніше мали справу з ними, у вас є два шляхи: продовжити це робити, підлаштувавши свою діяльність під нові вимоги, або ж припинити працювати із цими товарами. Зараз пропонуємо розібрати пов’язані із цим нюанси!
Скасування квартального звітного періоду з ПДВ: роз’яснення від податківців Однією з ПДВ-новацій Закону № 466* стало скасування квартального звітного періоду з ПДВ. Цим звітним періодом, нагадаємо, могли користуватися тільки платники єдиного податку групи 3. Нещодавно податківці пролили світло на нюанси переходу з «кварталу» на «місяць». Поспішаємо поділитися нюансами.
Реформований податок на прибуток: роз’яснюють податківці Закон № 466* неабияк зачепив порядок оподаткування податком на прибуток підприємств**. ДПСУ не залишила це без уваги й видала лист від 04.06.2020 р. № 8939/7/99-00-07-02-01-07 (далі — лист), у якому виклала своє бачення цих змін. Давайте ж розглянемо те корисне, що є в цьому документі.
Оновлені форми заяв для держреєстрації: кілька моментів З першого дня літа діють нові форми заяв, які подаються для державної реєстрації. Замість 24 форм заяв тепер передбачено тільки 9. При цьому згруповані вони в більшості випадків за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії. Пропонуємо обговорити подробиці!
Ознаки ПДФО-доходів будуть підкориговані з 01.07.2020 р. Мінфін наказом № 241 від 26.05.2020 р. уніс зміни до Довідника ознак доходів — додатка до Порядку № 4*. При цьому форма самого Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, на щастя, залишилася колишньою. У чому суть правок, розповімо саме зараз.
Нічим платити ПДВ: чи можна погасити зобов’язання за рахунок податкового боргу Ситуація. Податкові накладні за квітень (це стосується і зобов’язань, і податкового кредиту) зареєстровано із запізненням. Зобов’язання за незареєстрованими ПН у декларації не були відображені, оскільки виходила велика сума до сплати. У наступному місяці планується велика сума податкового кредиту. Хочемо подати УР на уточнення невідображених зобов’язань, а в поточній декларації (з великою сумою податкового кредиту) заповнити ряд. 20.1 «податковий борг». Чи можна так зробити?
Приймаємо на роботу директора: коли починати платити зарплату Ситуація. На новоствореному підприємстві рішенням учасників товариства від 10.03.2020 р. було прийнято рішення призначити директором Петренка П. П. Цим же числом відомості про директора включено до ЄДР. При цьому в рішенні не зазначено, з якого числа він повинен стати до виконання обов’язків. Повідомлення про прийняття на роботу директора зараз не подається. Але фактично директор стане до своїх обов’язків з 22.06.2020 р. Чи потрібно робити окремий наказ про прийняття директора? Починаючи з якої дати нараховувати йому зарплату? Запитання цікаві. Давайте розбиратися.
Коли бігти до податкової за списанням ЄСВ‑боргу У № 23 нашого журналу ми порадували ФОП-загальноситемників, які «сплять» з 2017 року і ще не знялися з держреєстрації: їм спишуть ЄСВ-борги*. І вже з’явилися перші консультації місцевих податківців про те, що «квест» щодо списання ЄСВ-боргу нібито вже можна починати. Але не потрібно квапитися. Зараз пояснимо чому.
А як вони дізнаються, що ППЄП здає землю/нерухомість в оренду? У минулому номері ми з’ясували, хто з єдиноподатників-орендодавців зобов’язаний буде сплачувати земподаток з 01.07.2020 р.* І навздогін полетіли запитання: а як податківці дізнаються, що ми здаємо щось в оренду? Що робити, якщо в оренду здаємо частину нерухомості, а податок нам нарахують за всю ділянку? А якщо нам забудуть прислати повідомлення із сумою земподатку, чи можна зачаїтися і не платити роками? Цікаво? Тоді приєднуйтеся!
Як ФОП не платити податки з лікарняного і вийти сухим із води? У цій статті йтиметься про лікарняні, які ФОП отримує для себе (не на працівників). Чи повинен він сплачувати з них ПДФО і ВЗ? Чи це зобов’язаний зробити Фонд? Як урегулювати цю ситуацію з мінімальними витратами? Відповідаємо.