Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2017/№ 15

 • Підрозділи з РРО: усім вести касову книгу? Лист НБУ від 21.11.2016 р. № 50-0004/95398
 • Діяльність і оподаткування у зоні АТО Майже три роки триває війна на Донбасі. А отже бойові дії (навіть у формі «уповільненої шизофренії») переростають у щось звичне і постійне для нашої країни. Тому законодавець разом з нашим військом теж змушений ґрунтовно «окопуватися», ухвалюючи конкретні законодавчі норми, що регламентували б діяльність суб’єктів господарювання, які працюють в зоні АТО або мають там майно. Давайте поглянемо на сучасні реалії АТО-діяльності! Підстав для такого огляду законодавець створив більш ніж достатньо.
 • Звіт про працевлаштування інвалідів: заповнюємо і звітуємо У цій статті оновимо у нашій пам’яті правила заповнення і подання Звіту про працевлаштування інвалідів.
 • Ми до вас завітали, а ви зовсім не чекали: обліковуємо помилково отримані гроші Здавалося б, ніщо не передбачало… І раптом ви дізнаєтеся, що у вас на рахунку опинилися «чужі» гроші. Причиною неочікуваного для вас «щастя» могла бути як банківська помилка (адже працівник банку теж людина), так і неуважність контрагента. Але і в тому і в іншому випадку найголовніше запитання: як бути з «помилковими» грошима? Ну і звичайно ж, які податково-бухгалтерські наслідки чекають вас як отримувача помилкового переказу? Давайте швидше розбиратися.
 • Автомобіль подвійного призначення у підприємця-загальносистемника Перша ейфорія від отримання права на довгоочікувану амортизацію зникла, і приходить усвідомлення наслідків інших новацій-2017 для ФОП. Як ви вже знаєте*, «за бортом» амортизації опинилися витрати на придбання, створення та утримання основних засобів (ОЗ) подвійного призначення. До їх числа потрапили і вантажні автомобілі. Чим вони не догодили законодавцю — незрозуміло. Залишимо це питання на його совісті («маємо те, що маємо»). А самі розберемося з тим, які ж автомобілі набули статусу «подвійного призначення» і які витрати вважати витратами на їх утримання?
 • Індексуємо зарплату за березень 2017 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
 • Доходи за 2003 — 2016 рр. виплачено в лютому 2017 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати в разі погашення боргів у січні 2017 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 7, с. 43. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2003 — 2016 роках, якщо вони виплачуються в лютому 2017 року.
 • Стягуємо «дитячі» аліменти з працівника Діти — квіти життя. Але інколи «садівники» ставляться безвідповідально до «створення клумби». Тоді й виникає питання про стягнення аліментів. Якщо роботодавцю «пощастило» мати в штаті недбалого «мічурінця», то власне процес такого стягнення лягає на плечі бухгалтера. Кому-кому, а йому вже точно належить знати, на якій підставі стягувати аліменти. У якому розмірі? Як їх виплачувати тощо? Ви вже захвилювалися? Тоді давайте разом розбиратися в найбільш актуальних питаннях стягнення аліментів.
 • Як поводитися при обшуку вдома або на роботі Багато підприємців, як початківці, так і «мастодонти», діляться далеко не приємними враженнями від обшуків, що проводяться у них. У когось така «чудова» подія може ніколи і не статися. Але попереджений — значить захищений. Тому дамо сьогодні декілька практичних рекомендацій про те, як поводитися, якщо обшук все ж таки вас наздогнав.
 • Як інфляція впливає на податок на прибуток Податківці у листі від 08.02.2017 р. № 193/2/99-99-15-02-02-10 зазначають, що підприємства, які згідно з правилами бухобліку коригують фінзвітність на показники інфляції, при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток враховують відкоригований на індекс інфляції фінрезультат до оподаткування.
 • Облік платників податків: є зміни Мінфін наказом від 21.12.2016 р. № 1125 вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.
 • Експорт послуг: строки розрахунків банки не контролюють НБУ у листі від 07.02.2017 р. № 40-0005/9793 зазначає, що починаючи з 03.01.2017 р. банки не здійснюють контроль за дотриманням резидентами встановлених законодавством строків розрахунків за операціями з експорту послуг (окрім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав (уключаючи випадки незавершення розрахунків за названими експортними операціями).
 • Результати перевірок у «прибутковій» декларації Податківці у Базі знань (категорія 102.23.02) зазначили: якщо контролюючий орган виявив за результатами документальної перевірки невірно визначені суми доходів, витрат та амортизаційних відрахувань за даними бухобліку, що вплинули на визначення об’єкта оподаткування, та відповідно збільшив/зменшив податкові зобов’язання, у такому разі проведення самостійних виправлень за період, що перевірявся, не здійснюється.
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 11
 • № 10
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить