Додаток РІ — різниці У попередньому тематичному номері ми розповіли про загальний порядок заповнення декларації і по рядках розписали особливості заповнення чотирьох додатків до неї. У цьому номері продовжимо розглядати декларацію з податку на прибуток за 2017 рік, приділивши увагу іншим додаткам. Традиційно розпочнемо з найоб’ємнішого і найгроміздкішого — додатка РІ «Різниці». Також коротко нагадаємо про зміни, які внесені в облік податкових різниць з початку 2018 року. Але зауважте: при заповненні звітності за 2017 рік керуємося виключно правилами оподаткування, що діяли в такому звітному році.
Додаток ПЗ — прибуток, звільнений від оподаткування Перше, на що хотілося б акцентувати вашу увагу: заповнювати додаток ПЗ вимушені тільки ті платники податків, які здійснюють види діяльності, звільнені від обкладення податком на прибуток. А ось тим, кому не пощастило отримати пільги з прибутку, пощастило в іншому — додаток ПЗ вони не заповнюють.
Додаток АМ — амортизація Не секрет, що високодохідні підприємства — «прибутківці» і малодохідники-добровольці податок на прибуток рахують з урахуванням «амортизаційної» різниці, тобто вимушені вести податковий облік основних засобів (ОЗ) і нематеріальних активів (НМА). Інформацію про суми нарахованої у звітному періоді «податкової» амортизації ОЗ і НМА якраз і показують у додатку АМ. Підсумкову суму амортизації з графи 5 рядка 1.2.1 додатка АМ переносять у рядок 1.2.1 додатка РІ.
Додаток ЦП — цінні папери Ось, нарешті, ми дісталися до останнього «прибуткового» додатка — ЦП. Його заповнюють високодохідні підприємства, а також малодохідники-добровольці, які здійснюють операції із цінними паперами (ЦП) і розраховують «ціннопаперові» податкові різниці за п. 141.2 ПКУ. У цьому додатку визначають окремий «податковий» фінансовий результат за операціями продажу й іншого відчуження будь-яких ЦП звітного періоду і розшифровують показники рядків 4.1.3 і 4.1.4 додатка РІ.
Декларація з податку на прибуток: як відзвітувати сільгоспникам? У сільгоспників у 2017 році зі звітністю з податку на прибуток склалася напружена ситуація. Мало того, що податківці раптом заборонили для них особливий звітний період «з липня по червень». Так ще й основний річний період ставлять під сумнів. Тому розберемося, як сільгоспникам відзвітувати з податку на прибуток за підсумками 2017 року. Який період декларувати? Як заповнити декларацію?