Вибраковуємо тварин з основного стада

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2019/№ 64
На балансі сільськогосподарського підприємства як довгострокові біологічні активи (ДБА) обліковується основне стадо свиней, які стали непридатними для використання (постаріли і припинили приносити економічну вигоду). Підприємство планує вибракувати тварин з основного стада до закінчення строку їх корисного використання. Чи можна в цьому випадку не нараховувати ПДВ на залишкову вартість таких ДБА (тварин), скориставшись звільненням, передбаченим п. 189.9 ПКУ щодо операцій з ліквідації основних засобів?

Коли ДБА є ОЗ

З точки зору бухгалтерського обліку, тварини, віднесені до основного стада свиней, є ДБА тваринництва.

Нагадаємо, що під цим поняттям П(С)БО 30 «Біологічні активи» розуміє біологічні активи (тобто тварин), здатні давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи, приносити в інший спосіб економічні вигоди протягом періоду, що перевищує 12 місяців (крім тварин на вирощуванні та відгодівлі).

А от із точки зору ПКУ, тварини (у тому числі й основне стадо свиней), віднесені до ДБА, можуть класифікуватися або як товари, або як основні засоби (ОЗ).

Щоб тварини, які віднесенні до основного стада свиней (визнані в обліку ДБА), були визнані ОЗ, вони мають відповідати вимогам п.п. 14.1.138 ПКУ. А саме: вартість таких тварин має перевищувати 6000 грн. і поступово зменшуватися у зв’язку з фізичним або моральним зносом, а очікуваний строк корисного використання (експлуатації) з дати введення в експлуатацію має становити понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). Із цього випливає, що

тварини, які визнані ДБА, можуть класифікуватися як ОЗ, тільки коли їх вартість перевищує 6000 грн. і на такі ДБА нараховується амортизація

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити